Przegląd tygodnia (6-12 czerwca)

Podsumowanie zdominowane przez Summer Game Fest, ale czy kogoś to dziwi?

To był bardzo interesujący tydzień, zwłaszcza jego końcówka. Wystartowało jedno z większych wydarzeń związanych z branżą gier, a podczas kolejnych konferencji twórcy zapowiadali nowe produkcje. Wśród setek gier były oczywiście i tytuły z Polski.

Już tradycyjnie odsyłamy do naszego kalendarza premier.

Premiery polskich gier:

Builder Simulator (PC)
Green Hell VR (Steam VR)
Please Fix The Road (PC)
Postal: Brain Damaged (PC)
Project Warlock II (PC – wczesny dostęp)

Zapowiedzi polskich gier:

Ukraine Defense Force Tactics (PC)

Ekipa Spacewalkers tworzy grę, z której zysk w całości zostanie przekazany na wsparcie Ukrainy. Choćby z tego względu warto wyróżnić tę produkcję. Zainteresowani? Pod koniec czerwca krakusi udostępnią builda na Steamie.

The Alters (PC)

No i doczekaliśmy się nowej gry od 11 bit studios. The Alters to tytuł o zmieniających życie momentach, ważnych decyzjach, które zapadają w ułamek chwili, a niosą za sobie olbrzymie konsekwencje.

The Last Case of Benedict Fox (PC, Xbox Series X|S)

Studio Plot Twist zaprezentowało grę platformową z elementami przygodowymi The Last Case of Benedict Fox. Samozwańczy detektyw ze swoim towarzyszem demonem postanawia odkryć historię stojącą za tragicznymi wydarzeniami związanymi z pewną rodziną. Tytuł w pierwszej połowie 2023 roku trafi na PC i Xboksa Series X|S.

Layers of Fears (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)

W 2023 roku zagramy w ulepszone, odświeżone, wymuskane i najlepsze wersję gier z serii Layers of Fear. To nie tylko przeniesienie na Unreal Engine 5, ale także nowa zawartość.

Fort Solis (PC)

Duet Fallen Leaf i Black Drakkar Games zaprezentowali trzecioosobowy kosmiczny thriller, który wystrzeli nas na Marsa.

VergeWorld (PC)

Miała być fanowska gra na Amigę, a jest podpisanie umowy z wydawcą i skupienie się na PC. Wyścigowe roguelite z generowanymi proceduralnie trasami miało też trafić na Switcha, ale na razie o tym cisza.

The Constructors (PC)

Było odnawianie domów, urządzanie mieszkań, teraz czas na całe osiedla. Ancient Forge Studio pracuje nad The Constructors, gdzie wcielamy się we właściciela firmy deweloperskiej. W końcu będzie można zobaczyć, na czym polega patodeweloperka!

Enemy of the State (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)

Kolejna odsłona zabawy w gangstera, ale tym razem będzie dużo strzelania i możliwość zabawy w kooperacji. Niestety dopiero w połowie 2024 roku.

AirportSim (PC, Xbox Series X|S)

Jeśli mało Wam symulatorów, to oto nadchodzi kolejny. Pozwoli poznać pracę obsługi naziemnej lotniska, gdzie gracz będzie odpowiedzialny za kompleksowe przygotowanie samolotów do odlotu.

Powiązane gry: