Przegląd tygodnia (5-11 grudnia)

Co mają wspólnego krawiec, zakonnica i policjant?

Są bohaterami trzech gier, które w minionym tygodniu zapowiedziały polskie studia. Jest cyfrowa wersja planszówki Quilts & Cats of Calico, kontrowersyjny horror Sanctus oraz symulator funkcjonariusza z Nowego Jorku – Cop City. Jeśli chodzi o premiery, to w najbliższych dniach wyjdzie m.in. ulepszona wersja Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz historia Baby Jagi – Blacktail.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (5-11.12):

Cafe Owner Simulator (PC)
Accident (PlayStation 4, Xbox One)
Aquarist VR (wczesny dostęp – Steam VR)

Nadchodzące premiery (12-18.12):

Blacktail (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)
Contract Killer Simulator – Mafia Edition (PC)
Master of Magic (PC)
The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)

Zapowiedzi polskich gier:

Quilts & Cats of Calico (PC)

Po udanym Wingspan, studio Monster Couch pracuje nad przeniesieniem na ekrany komputerów kolejnego planszówkowego hitu. Quilts & Cats of Calico to cyfrowa adaptacja nagradzanej gry logicznej o… szyciu kołder i kotach. Wcielając się w krawca, gracz będzie dobierał wzorzyste skrawki tkanin by zwabiać czteronożnych milusińskich. Twórcy przygotowują różne warianty zasad i mechanik w kampanii, nieznane dotychczas z wersji planszowej. Jak informują, świat inspirowany jest twórczością studia Ghibli. Premiera zaplanowana jest na rok 2023.

Sanctus (PC)

Madmind Studio pracuje nad Tormentorem i Paranoid, wewnętrzny zespół nad Agony: Lords of Hell, z przeszłości wisi zapowiedź Sparkle 2 Evo na Xboksa, a tu mamy nową grę. Sanctus ma być horrorem z elementami erotycznymi, który może wywołać sporo kontrowersji. Gracze wcielą się w postać szukającej Boga Anny, która postanawia wstąpić do polskiego zakonu. Tam odkrywa, że młode kobiety są tam torturowane i gwałcone, by rzekomo wypędzić z nich grzechy. Scenariusz napisał Jacek Piekara – autor m.in. serii „Ja, Inkwizytor”  (pomaga także przy grze o tym samym tytule), a postać Anny wcieli się aktorka Matylda Damięcka. Data premiery nie została ujawniona.

Cop City (PC)

Takiego teasera nie było w naszych przeglądach chyba nigdy. Jest to po prostu slideshow z obrazków, które znajdują się na Steamie. Cop City ma być symulatorem policjanta patrolującego niebezpieczne dzielnice Nowego Jorku. Odpowiadają za to studia Simplicity Games i MobilWay. Pierwsze w ostatnich dwóch latach wydało kilka gier na Switcha, drugie zapowiedziało cztery produkcje i nie skończyło jeszcze żadnej. Wracając do omawianego tytułu, Cop City nie ma daty premiery.

Powiązane gry: