Przegląd tygodnia (4-10 lipca)

Głośny tytuł trafi także na Switcha. Poza tym nową grę zapowiedział CD Projekt Red, a FrogVille Games wprowadziło się do remizy strażackiej.

W najnowszym podsumowaniu wprowadziłem małą „nowość”: zapowiedzi premier na nadchodzący tydzień. Jeśli więc jesteś twórcą, Twoja produkcja właśnie wyszła/wychodzi, a nie ma jej na liście poniżej, napisz do mnie na adres: info@polskigamedev.pl.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier.

Premiery polskich gier:

Gwent: Rogue Mage (PC)
Hollow 2 (PC)
Kamikaze Veggies (PC)
Thief Simulator VR – Greenview Street (Meta Quest 2)

Nadchodzące w tygodniu premiery:

Car Mechanic Pinball (Switch)
Kursk (Switch)
Loud (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

RoboCop: Rogue City (Switch)

Studio Teyon pokazało pierwsze fragmenty i przybliżoną datę premiery RoboCopa, który jak wiemy od dawna, zmierza na pecety, PlayStation 5 i Xboksa Series X. Okazuje się, że wszystkim umknął mały, ale ważny szczegół, którego nie znajdziecie w oficjalnej prasówce. Pod koniec trailera wyświetlają się logotypy sprzętów docelowych i… niespodzianka, pojawia się wśród nich Nintendo Switch! Zapewne chodzi o możliwość streamowania gry na japońskiej konsoli… ale krakusi wciąż się w tej sprawie nie zadeklarowali.

Gwent: Rogue Mage (PC, mobilki)

CD Projekt RED zaskoczył chyba wszystkich, bo zapowiedź Gwent: Rogue Mage odbyła się tuż przed premierą. Efekt? Na razie raczej umiarkowane zainteresowanie (na pecetach) i mieszane oceny. Natomiast cena singlowej karcianki może się podobać.

Fire Station Renovation (PC)

Już 27 lipca Atomic Wolf wyda strażacką strategię Fire Commander. Tymczasem ekipa FrogVille Games zapowiedziała własne podejście do tematu. Jej tytuł skupi się na odnawianiu remizy strażackiej. To czwarta produkcja nad którą aktualnie pracuje zespół, pozostałe to Castle Manager, Restoration Master i Far North Survival. Żadna nie ma daty premiery.

Powiązane gry: