RoboCop: Rogue City z widowiskową prezentacją i datą premiery

Podczas Nacon Connect 2022 polskie studio Teyon zaprezentowało pierwszy trailer z fragmentami rozgrywki oraz podało przybliżoną datę premiery.

Fani filmu z 1987 roku, który w naszym kraju znany był jako „Superglina”, mogą zacierać ręce. Nie dość, że odtwórca głównej roli – Peter Weller – wystąpi w tej produkcji, to z materiału wynika, że będzie można walczyć z robotem ED-209, wyprodukowanym przez Omni Consumer Products, którego także znamy z dużego ekranu.

RoboCop: Rogue City będzie pełnym akcji FPS-em, w którym gracz wcieli się w legendarnego policjanta, pół-człowieka, pół-maszynę. Zadanie będzie oczywiste: sianie popłochu w szeregach przestępców grasujących na ulicach Detroit. Będzie bardzo dużo strzelania, co doskonale widać na pierwszym trailerze.

Premiera RoboCop: Rogue City zapowiedziana jest na czerwiec 2023 roku. Gra ma trafić na PC i konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Przynajmniej na razie. Okazało się, że nikt na trailerze nie zauważył logo Nintendo Switcha (a studio Teyon tego w prasówce nie podało), więc można zakładać, że produkcja będzie dostępna i na tym sprzęcie.