Przegląd tygodnia (12 – 18 lipca)

Zacząłem się zastanawiać, czy nadejdzie kiedyś taki tydzień, w którym nie będzie żadnej polskiej zapowiedzi. Nic na to jednak nie wskazuje.

Minione siedem dni to anonse produkcji, które są rozwinięciem znanych już (i czasami sprawdzonych) pomysłów. Jutsu Games rozwija swoje portfolio wykorzystując lubiany przez graczy system map, Desert Fox wraca do korzeni, Live Motion Games wysyła pociąg w wirtualne światy, a mało doświadczone studia wchodzą w popularne wśród spółek giełdowych i teoretycznie bezpieczne gatunki.

Koniecznie sprawdźcie też nasz obszerny kalendarz polskich premier.

Infection Free Zone (PC)

Jutsu Games postanowiło rozwinąć pomysły wykorzystane w swoich poprzednich grach – 112 Operator i 911 Operator. Chodzi o tworzenie świata na podstawie prawdziwych map, dzięki czemu odbiorcy mogą bawić się w wybranym przez siebie, realnym mieście. W poprzednich tytułach kierowaliśmy służbami, jakie ratowały ludzi od prawdziwych zagrożeń, zaś w Infection Free Zone obronimy świat przed szaleńczym (acz fikcyjnym) wirusem. Ma to być inwazja zombie bez zombie (za to z szaleńcami na ulicach), ale przede wszystkim:  strategia z gatunku base building, w której ocaleni muszą przetrwać czas po apokalipsie i poradzić sobie z brakiem prądu, wody czy jedzenia. Premiera na Steamie nastąpi w 2022 r.

Gra nie posiada oficjalnego trailera, ale otrzymał go Last Duty, dodatek do 112 Operator, który jest właśnie wstępem do Infection Free Zone.

Bad Dream: Stories (PC)

Po wydaniu Bad Dream: Coma i Bad Dream: Fever, twórca ukrywający się pod pseudonimem Desert Fox opracował przepełnionego dziecięcymi koszmarami point & clicka Darkness Under My Bed. Teraz powrócił do swojej flagowej serii za sprawą Bad Dream: Stories, czyli kolekcji starszych produkcji z serii Bad Dream, które ukażą się w nowej, zremasterowanej formie. Gry charakteryzują się minimalistycznym wyglądem i niepokojącym klimatem, więc miłośnicy grania po nocach będą zadowoleni. Debiutu antologii (na pecetach) możemy spodziewać się w przyszłym roku.

Train Station Renovation VR

Dość udany symulator remontowania stacji kolejowych i naprawiania pociągów Train Station Renovation trafi na urządzenia wirtualnej rzeczywistości. Grę studia Live Motion Games przeportuje Ultimate VR, czyli spółka zależna Ultimate Games. Warto dodać, że podstawowa wersja tego tytułu sprzedała się w liczbie 69 000 kopii. Produkcja w 2020 roku wyszła na pecetach, w 2021 r. trafiła na Switcha i Xboksa, a w planach jest także premiera na PlayStation 4.

Barbarian Kingdom (PC)

Gdyby mało było komuś zapowiedzi city builderów, to właśnie dostaliśmy kolejną pozycję. Jak sam tytuł wskazuje, Barbarian Kingdom przeniesie gracza do czasów barbarzyńców, by jako władca rozwinął on swoje królestwo. Można będzie dbać w nim o swoich poddanych lub stać się despotycznym tyranem. Niezależnie od obranej ścieżki – cel pozostanie ten sam: naszym zadaniem jest zbudowanie potęgi ekonomicznej i wojskowej…

…Ale jest też inna możliwość, czyli przejście na drugą stronę barykady i wcielenie się w groźne szkielety lub orków.

Za produkcję odpowiada Manydev Studio, które współwyda Barbarian Kingdom wespół z PlayWayem. Data premiery na Steamie nie jest znana.

Pagan Age (PC)

Na koniec zostawiliśmy kolejne budowanie osad i walkę o przetrwanie. Glivi Games zapowiedziało grę Pagan Age, która pozwoli nam poprowadzić rody plemion pogańskich do podboju terenów zamieszkałych przez mityczne stworzenia. To druga pozycja, nad którą aktualnie pracują twórcy. Jej premiera ma nastąpić w bliżej niesprecyzowanym okresie 2022.