Przegląd tygodnia (26 kwietnia – 2 maja)

Ostatni tydzień był dość skromny, ale na spółki giełdowe zawsze można liczyć.

Thief Simulator sprzedał się w budzącym uznanie nakładzie 1,6 mln egzemplarzy, nic więc dziwnego, że kontynuacja musiała powstać. Zaskakuje natomiast jej autor. Dowiedzieliśmy się także, że Schizm III (ukrywający się pod nazwą Nemezis: Mysterious Journey III. Dlaczego?) trafi także na konsole. A na deser dostaliśmy kolejny symulator, tym razem właściciela galerii sztuki.

Sprawdźcie także nasz obszerny kalendarz premier.

Thief Simulator 2 (PC, PS4, PS5, Switch, XOne, XSX)

Co prawda kontynuacja była już zapowiadana, ale po raz pierwszy zobaczyliśmy jak gra wygląda. Mówiąc krótko: będzie więcej i lepiej, a szczegółów szukajcie w naszym materiale. Dodajmy, że gra ma trafić na wszystkie możliwe platformy. Co zaskakujące, Thief Simulator 2 nie jest już dziełem twórców “jedynki” – studia Noble Muffins, bo kontynuację przygotowuje MrCiastku.

Nemezis: Mysterious Journey III

Przygodówka Nemezis: Mysterious Journey III od studia Detalion Games z grupy PlayWay trafi także na konsole. Portem zajmie się  Dev4play, a gra zadebiutuje na nieokreślonych konsolach Nintendo, PlayStation i Xbox.

Art Syndicate (PC)

Studio Art Syndicate Team (grupa PlayWay) zapowiedziało symulator właściciela galerii sztuki Art Syndicate. Rzecz powstaje z myślą o pecetach, data premiery nie została ujawniona.