Thief Simulator 2: Na złodzieju czapka (znowu) gore

1,6 mln sprzedanych kopii – taki wynik pierwowzoru wpłynął na zapowiedź kontynuacji, z której właśnie zaprezentowano pierwsze materiały.

Sami twórcy określają tytuł jako połączenie skradanki, gry przygodowej i symulatora… czyli szykuje się nam powtórka z rozrywki. Tym razem złodziej będzie plądrował trzy pełne drogich łupów lokacje – nie tylko domy, ale także banki czy punkty gastronomiczne oraz samochody (zwłaszcza te sportowe i luksusowe). Wszystko to wpłynie na naszą „karierę”, ale jaki jest cel gry – nie wiadomo.

Thief Simulator 2 jest rozwinięciem pomysłów i rozwiązań znanych z pierwowzoru. Na rozgrywkę ponownie złoży się obserwacja obiektu, planowanie, kradzież, zacieranie śladów i upłynnianie zdobytych przedmiotów. Sequel będzie jednak zawierać sporo nowych możliwości, w tym system rozwoju umiejętności oraz wiele typów sprzętu pomocnego przy włamaniach i kradzieżach.

Thief Simulator 2 nie jest już dziełem twórców „jedynki” – studia Noble Muffins, kontynuację przygotowuje MrCiastku. Wersja pecetowa zadebiutuje w przyszłym roku, a w 2023 r. przestępca splądruje kieszenie użytkowników PlayStation 4, PlayStation 5, Switcha, Xboksa One i Xboksa Series X/S.

Powiązane gry: