Przegląd tygodnia (23-29 stycznia)

Polacy tworzą lokalną odpowiedź na Wormsy, cofają się do epoki kamienia, meblują hotele i burzą Australię.

Już w tym tygodniu trafi do nas wyczekiwana, atramentowa strategia Inkulinati oraz port klimatycznego akcyjniaka Trek to Yomi. W minionych siedmiu dniach zadebiutował zaś top downowy shooter Nebula oraz – na moment – VR-owa wersja Gardenii. (Po zakazie publikacji na platformie Valve studio SimFabric próbowało wprowadzić ją do sklepu pod nowym szyldem… ale Steam nie dał się zrobić w bambuko i już ten „debiut” zablokował).

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (23-29.01):

Gardenia VR (Steam VR) – już zbanowana
Nebula (PC)

Nadchodzące premiery (30.01-5.02):

Inkulinati – wczesny dostęp (PC, Xbox One, Xbox Series X)
Trek to Yomi (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Stone Age: Digital Edition (PC)

Acram Digital przenosi do cyfrowego świata kolejną (po Concordii, Istanbule i Eight-Minute Empire) cenioną planszówkę. Wraz z debiutującym Hans im Glück pracuje ono nad Stone Age: Digital Edition, w którym wcielimy się w prehistorycznego człowieka. Do naszych zadań ma należeć gromadzenie surowców (drewna, kamienia i złota) i żywności, budowa coraz to solidniejszych konstrukcji oraz zaspokajanie potrzeb plemienia. Jak podkreślają studia: nad adaptacją czuwają twórcy oryginalnej gry.

Premiery możemy się spodziewać w II kwartale 2023 r.

Flyghts (PC)

Flyghts stanowi wariację na temat Wormsów, tyle że zamiast dżdżownic Neurone Studio zaprasza do potyczek muchy. Gra ma pozwolić na online’owe starcia dwóch, czteroosobowych drużyn, które zrobią użytek z „dziesiątek śmiercionośnych broni”, w tym wyrzutni rakiet czy miotacza płomieni, a ponadto zdobędą wzmocnienia i umiejętności. Między potyczkami spersonalizujemy muszych podopiecznych. Kiedy? Ponoć w II kwartale 2023 r.

Hotel Simulator (PC)

Creativity AR pracuje nad symulatorem prowadzenia hotelu, który ukaże się… cóż, jeszcze (?) nie wiadomo, kiedy. Zakasawszy rękawy, zajmiemy się sprzątaniem, ozdabianiem, meblowaniem, obsługą klienta, a po czasie także podnoszeniem standardu, rozbudową firmy i zatrudnianiem dodatkowych pracowników. Studio zapowiedziało dotychczas cztery tytuły (poza opisywanym, także Ships Simulatora 2024, Public Transport Simulatora i Bar Simulatora).

Demomen Ltd. (PC)

Australia to piękny kraj. Prowadzisz firmę wyburzeniową, podczas pracy pijesz browary, młotem pneumatycznym rozwalasz filar podtrzymujący sufit nad twoją głową i nieprzestrzegając żadnych przepisów BHP wysadzasz budynek w pobliżu ludzi…

No, przynajmniej tak to wygląda na teaserze Demomen Ltd. Daty premiery produkcji nie znamy, ale w sumie nie ma się co dziwić. Gameparic pracuje (?) obecnie nad 12. projektami, a jego pracownicy chyba sami nie widzą, którym się zająć w pierwszej kolejności.

Nowy tytuł początkowo miało wydać aż trzech wydawców: Gameparic, Games Incubator i PlayWay, ale kilka dni od debiutu karty katalogowej w segmencie „wydawca” ostał się tylko ten pierwszy.

Powiązane gry: