Pixel Heaven 2023 nabiera rumieńców

W tym roku Pixel Heaven ugości twórców Lemmingów i Montezuma’s Revenge, współautora ZX Spectrum NEXT oraz najbardziej znaną redaktorkę „Secret Service’u”.

Rezerwujcie sobie w kalendarzach weekend 26-28.05! Właśnie w tych dniach w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych (ul. Mińska 65, Warszawa) odbędzie się skądinąd znany festiwal gier i popkultury. Ceny biletów (do kupienia pod tym adresem) wahają się od 45 do 200 zł, zaś zręby programu prezentujemy poniżej.

W piątek Tomasz „Alt” Marcinkowski zastanowi się głośno nad przyczynami porażki Amigi CD32. Ponadto możemy liczyć na dyskusję o renesansie podkastów, premierowy pokaz filmu „The Gaming Chronicles: Episode 1 – The Amiga 500 Story” oraz Q&A z Anthonym & Nicolą Caulfield, brytyjskimi dokumentalistami, którzy mają na koncie m.in. „Sega’s Sonic: The Birth of an Icon” (2011), „Hitman – Burning Hope” (2012), „From Bedrooms to Billions: The Amiga Years” (2016) i „From Bedrooms to Billions: The Playstation Revolution”(2020).

W sobotę nie zabraknie klasycznego „Alex meets…” (Aleksy „Alex” Uchański po raz kolejny weźmie na spytki jednego z branżowych tuzów). Michał Azarewicz, Michał Cichy, Maciej Miąsik i Tadeusz Zieliński odsłonią „Gamedev od kuchni”, z kolei Mike Dailly opowie o kulisach klasycznej serii Lemmings i tworzeniu prototypu pierwszego GTA. Jim Bagley pochyli się nad losami projektu ZX Spectrum Next, a Robert Jaeger wspomni czasy projektowania Montezuma’s Revenge. Tego samego dnia poznamy zwycięzców Pixel Awards Europe 2023 i, rzecz jasna, weźmiemy udział w afterparty.

Niedzielę rozpoczniemy z Tomkiem Kreczmarem (Vile Monarch), który wystąpi z wykładem o intrygującym tytule: „Geekoza i nerdoza PRL, albo w cośmy grali i co czytali oraz oglądali”. Nieco później scenę przejmą Marcin Rusinowski (speccy.pl), by opowiedzieć o komputerach MSX i Aleksandra „Krupik” Cwalina, była dziennikarka „Secret Service’u” i naczelna „Clicka!” (a także felietonistka papierowego magazynu „PolskiGamedev.pl”!). Michał Taszycki (64bites) wypunktuje przed nami tajemnice Commodore’a 64, zaś krytyk Michał Chudolińki – sekrety amerykańskiego komiksu.

W aktualną wersję programu wczytacie się pod tym adresem. Polecamy także dołączyć do facebookowego wydarzenia, na którym organizatorzy regularnie informują o kolejnych atrakcjach.