Gloria Victis powstawała dłużej niż Duke Nukem Forever

Wygląda na to, że po 7 latach (!) od wejścia w early access i 12 latach (!!!) od rozpoczęcia prac Gloria Victis opuści wreszcie early access.

Średniowiecznego MMORPG-a ujawniono światu w 2012 r., choć jego produkcja ruszyła znacznie wcześniej. Z pozoru leniwe tempo wcale nie dziwi, ekipa Black Eye tworzyła swój projekt po godzinach, a choć właściwie od początku próbowała sprofesjonalizować jego produkcję (próbowała nawet ufundować tytuł na Kickstarterze), jej początkowe wysiłki spełzły na niczym.

Mijały lata, podczas których Gloria Victis utkwiła w wersji alfa. Po debiucie w steamowym wczesnym dostępie (w 2016 r.) zaskarbiła sobie nawet pewną popularność, choć nigdy nie wybiła się poza poziom niszowej ciekawostki.

Jeszcze przed premierą właściwej gry, autorzy i autorki zdecydowali się na produkcję spin-offa, zapowiadanego jako „survivalowa grą w klimacie This War of Mine, rozgrywającą się w średniowiecznym świecie Glorii Victis” (ukazał się on w połowie 2021 r., całkiem nieźle radząc sobie na listach sprzedaży). Nadal jednak publikowali aktualizacje oryginału i animowali społeczność.

Po niemal 350 „tygodniowych update’ach” ogłosili zaś, że 7 lutego zadebiutuje wersja 1.0.

Jak czytamy w informacji prasowej:

„Gloria Victis była projektem napędzanym pasją zespołu młodych ludzi, który chciał stworzyć grę niepodobną do żadnej innej. Początkowo nie mieliśmy funduszy, inwestorów, wydawców, a ci z nas, którzy założyli studio, musieli znaleźć dodatkowe prace, by w ogóle jego działalność była możliwa”

– wspomina Bartosz Idzikowski, PR manager Black Eye Games.

Przy okazji zespół chwali się, że od czasu wejścia we wczesny dostęp świat przedstawiony rozrósł się trzykrotnie, pojawiły się „setki” elementów wyposażenia, a na graczy czeka istna moc nowych aktywności!

Gdy uruchomimy premierową Glorię Victis, build postawi nas przed decyzją, czy chcemy dołączyć do nowych serwerów dla początkujących, czy może tych przeznaczonych dla wyjadaczy (ci zachowają postępy, rynsztunek i postacie).

Więcej o grze dowiecie się z jej steamowej karty katalogowej.