Przegląd tygodnia (23-29 maja)

Niby zapowiedziano cztery produkcje… ale jest haczyk.

Wielu odbiorców czeka zapewne na kontynuację popularnej gry logicznej Hook; czy powtórzy ona sukces „jedynki” – przekonamy się niebawem. W minionym tygodniu pokazano także strategię science-fiction w starym stylu (Get Out of My Space) oraz symulatory poszukiwacza skarbów (Kingdom of Wreck Business i mordercy (Serial Killer Life).

Jeśli chodzi o premiery – było różnorodnie. Na wszystkie platformy wskoczył Kangurek Kao, miłośnicy strzelania powinni przyjrzeć się Destropolis, a fani wyścigów – Mechanic Battle. Na deser dostaliśmy symulacyjno-ekonomicznego Farm Tycoona. Tradycyjnie odsyłam zresztą do naszego kalendarza premier.

Premiery polskich gier:

Destropolis (PlayStation 4, Xbox One)
Farm Tycoon (Switch)
Kao the Kangaroo (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One, Xbox Series X)
Mechanic Battle (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Hook 2 (PC, Android, iOS)

Autor (zdaniem niżej podpisanego) najlepszych gier logicznych powraca! Maciej Targoni jakiś czas temu zapowiedział kontynuację swojego wielkiego hitu, a teraz – dzięki trailerowi – wiemy jak będzie ona wyglądać. W pierwowzór zagrało 1,9 miliona graczy, więc oczekiwania wobec Hook 2 są ogromne. Czy sequel do nich dorośnie – przekonamy się już 30 czerwca.

Get Out of My Space (PC)

Po wydaniu dwa lata temu pierwszoosobowego dungeon crawlera (Dunrog), ekipa OnionMilk, wzięła się za strategię o kosmitach. Ludzie zajęli planetę-matkę obcych, ale ci bynajmniej nie składają broni! Gracz przejmie dowodzenie nad grupą kosmitów, by podczas turowych walk pozbyć się najeźdźców. Data premiery nie jest znana.

Kingdom of Wreck Business (PC)

Co prawda Electrician Simulator nie miał jeszcze premiery, ale Take IT Studio! postanowiło zapowiedzieć kolejny tytuł. Kingdom of Wreck Business to „biznesowo – survivalowy sandbox” o podwodnych poszukiwaniach cennych ładunków w Oceanie Atlantyckim. Przede wszystkim zajmiemy się odzyskiwaniem zatopionych w czasie II wojny światowej statków – i tych handlowych, i wojennych, o łodziach podwodnych nie wspominając. Kiedy ruszymy na podbój głębin? Nie wiadomo.

https://www.youtube.com/watch?v=6aqQqMrLGTE

Serial Killer Life (PC)

W maju miał mieć premierą Templar Castle Builder, zamiast tego otrzymaliśmy jednak kolejną zapowiedź od studia WarZoneLab. Tydzień temu zaprezentowało ono Bunker Builder: Atlantic Wall, teraz pokazało symulator seryjnego mordercy. Ofiary będzie można otruć, porazić prądem, spalić czy upozorować wypadek… słowem: szykuje się nam polski kuzyn Hitmana, acz ze znacznie mniejszym budżetem i świeżą perspektywą.

Nie wiemy tylko, jak z perspektywą na premierę, bo jej daty na Steamie nie uświadczycie. Dodajmy, że zespół ma pełne ręce roboty: równolegle pracuje bowiem nad AC-130 Gunship Operatorem, Thief Dogiem i Russian Pawn Store (a miał jeszcze zająć się Convoy Simulatorem i World Ship Wrecks). Żaden z ww. tytułów nie ma określonej daty debiutu, a firma nie ukończyła dotychczas żadnego projektu.

Powiązane gry: