Przegląd tygodnia (16-22 maja)

Wojna na całego… a potem czas na relaks.

Skromna liczba premier nie oznacza, że nie będziemy mieć w co grać Wystarczy chwila cierpliwości (odsyłam zresztą do naszego kalendarza).

Wśród zapowiedzi znajdziemy natomiast wojenny symulator Radio Commander: Pacific Campaign, osadzonego podczas II wojny światowej city buidera/RTS-a Bunker Builder: Atlantic Wall oraz kolorowe (acz stanowiące intelektualne wyzwanie) Narru: the Forgotten Lands.

Premiery polskich gier:

Shelter 69 (PC)
Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall (Oculus Quest 2)

Zapowiedzi polskich gier:

Radio Commander: Pacific Campaign (PC)

W 2019 roku Serious Sim wydało symulator wojenny Radio Commander, w którym wcielaliśmy się w dowódcę i wydawaliśmy rozkazy za pośrednictwem komunikatów radiowych. Teraz ekipa Squadron Studio zapowiedziała produkcję Pacific Campaign, spin-offa (sequela?), jaki porzuci realia wojny w Wietnamie na rzecz wojny na Pacyfiku. Jego data premiery nie jest znana.

Narru: the Forgotten Lands (PC)

Po relaksującym Natural Instincts ekipa DreamStorm Studios wzięła się za relaksujące… przywracanie do życia martwego świata? Studio obiecuje ciekawe zagadki, moc sekretów i bezkresną krainę do zwiedzenia. Narru: the Forgotten Lands to gra logiczna, więc iskierka, jaką kierujemy, będzie musiała wysilić szare komórki.

Bunker Builder „Atlantic Wall” (PC)

Za nami premiera WW2: Bunker Simulatora (zresztą średnio udana), w kolejce do debiutu czekają Bunker Builder Simulator, Bunker Renovator i Bunker Survival. W takim właśnie otoczeniu rynkowym WarZoneLab zapowiedziało Bunker Builder: Atlantic Wall, które sami twórcy reklamują jako połączenie symulatora, city buidera i RTS-a. Wpierw zajmiemy się budową fortyfikacji, bunkrów i pułapek, potem będziemy odpierać inwazję. Kiedy? Nie wiadomo.

Powiązane gry: