Heading Out w czerni i bieli pokaże filmową jazdę przez USA

Ej, ale „Pojedynek na szosie” był w kolorze!

Nawiązanie do obrazu Spielberga z 1971 roku jest o tyle na miejscu, że Heading Out ma być ukłonem w stronę kina drogi z lat 70. Autorzy (odpowiedzialne za Radio Commandera studio Serious Sim) wymieniają wśród inspiracji „Znikający punkt”, ale także „Thelmę i Louise”. Chętnie korzystają przy tym z charakterystycznych dla gatunku tropów. Otrzymamy więc do dyspozycji muscle cara prującego amerykańską autostradą, a także tajemniczego protagonistę, który za kółkiem zasiadł z przyczyn nie do końca jasnych.

Odpowiedzi, których udzielimy w kreatorze postaci, przełożą się na to, co na nasz temat będzie się mówić w klimatycznie grającym radiu. Szybko bowiem znajdziemy się w centrum uwagi radiowych komentatorów – w programie są przecież pościgi z udziałem policji i innych uczestników ruchu drogowego, a także nocne rozbijanie się po drogach stanowych.

https://www.youtube.com/watch?v=gcUwtL0lok0

Podczas zabawy mamy nie tylko cieszyć oczy komiksową stylistyką o ograniczonej palecie barw*. Przyjdzie nam troszczyć się o wehikuł, bacząc na stan baku i ewentualne uszkodzenia, jak i dokonywać wyborów fabularnych – przy czym zestaw możliwych decyzji oraz napotykanych postaci zostanie wygenerowany od nowa, ilekroć rozpoczniemy nową grę. Naturę przedstawionych wydarzeń zdradza ostrzeżenie na Steamie – w grze pojawią się wątki rasistowskie czy problematyka uzależnień. Na Heading Out poczekamy do 2022 roku.

(*) Gustownie przygotowany press kit zawiera jeden zrzut ekranu w kolorze. Obecność majestatycznie płynącego na nim delfina (?) sugeruje wszak, że sytuacja może wymagać wspomagaczy.