Moonshiners to teraz Moonshine Inc., bimber to wciąż bimber

Grono ekspertów pomaga opracować „wiarygodny model obrotu nielegalnym alkoholem”.

Pierwotne plany Klabatera zakładały przygotowanie Moonshiners: The Game, czyli gry opartej na licencji programu „Bimbrownicy” realizowanego przez Discovery. I chociaż serial nie znika z ramówki, zmieniły się plany Discovery wobec licencjonowanych produkcji. Telewizja woli odtąd rozwijać gry familijne – a że pędzenie za domem bimbru niekoniecznie kojarzy się z modelową rodziną, na nazwę programu nie ma już w tytule miejsca. Klabater prac wszak nie zarzuca – gra została przemianowana na Moonshine Inc. i otrzyma odpowiednio zmodyfikowaną fabułę.

A skoro o tej mowa, spójrzcie na nowy zwiastun. Skojarzenia z „Ozark” są na miejscu, w końcu autorzy sami obiecują nawiązania do „Breaking Bad” czy właśnie serialu z Jasonem Batemanem.

Nie zmieni się też przesadnie clou zabawy. Moonshine Inc. jest izometryczną grą ekonomiczną, w której prowadzimy realistycznie odwzorowaną produkcję i dystrybucję domowego alkoholu. W zakres naszych zadań wejdzie nie tylko należyte przygotowanie zacieru czy destylacji, ale i obrót wyprodukowanymi trunkami. Raczej o koncesję nikt się tu nie będzie starał, więc prędzej czy później zainteresuje się nami policja i agencji federalni. Klabater obiecuje, że zawziętość organów ścigania będzie dynamicznie dostosowywać się do naszych osiągnięć bimbrowniczych.

Moonshine Inc. ukaże się jeszcze w tym roku na Steamie, Xboksach, PlayStation oraz na Nintendo Switchu.