Przegląd tygodnia (17-23 maja)

Kolejny skromny tydzień za nami.

W sumie to i dobrze, bo lepiej stawiać na jakość, a nie ilość. Choć spółki zapowiedziały kolejne dwa symulatory – zarządzania portem i galerią handlową – najciekawiej prezentuje się w zestawieniu mobilna wersja wielkiego hitu 11 bit studios. Szkopuł w tym, że Frostpunk: Rise of City opracowują Chińczycy… ale mimo to warto na grę czekać.

Chcecie być na bieżąco z debiutującymi polskimi produkcjami? Zapraszam do naszego kalendarz premier.

Frostpunk: Rise of City (And, iOS)

Co prawda nie jest to gra produkowana przez polską ekipę, ale 11 bit studios podpisało umowę z chińskim gigantem na stworzenie Frostpunk: Rise of City, a pewna część assetów (m.in. muzyka i efekty dźwiękowe) mają pochodzić z pierwowzoru. Po szczegóły odsyłam Was do naszego tekstu.

Ships 2022 (PC, PS4, PS5, Switch, XO, XSX)

W końcu można zapomnieć o słabym Ships 2017, bo powstaje nowa wersja symulatora zarządzania portem. Pod oryginalnym tytułem Ships 2022 kryje się to samo, ale więcej i lepiej. Jak wyjdzie, przekonamy się w roku, który pojawia się już w tytule. Produkcja ma trafić na pecety i konsole, a temat dogłębniej opisujemy w newsie.

Best Mall Simulator (PC)

Tego jeszcze spółki giełdowe nie grały, studio Two Horizons zapowiedziało symulator prowadzenia galerii handlowej. Na start mamy teaser i brak daty premiery. To 6. zapowiedziana przez nich gra, nad którą równocześnie – przynajmniej teoretycznie – pracują.