The Riftbreaker w dniu premiery trafi do Xbox Game Passa

Amerykański oddział Microsoftu ogłosił, że gra szczecińskiego Exor Studios jesienią trafi do płatnej usługi Xbox Games Pass.

Paweł Lekki, producent i designer The Riftbreaker poinformował, że produkcja pojawi się w XGP w dniu premiery, zarówno na konsolach, jak i na PC. Dokładna data, kiedy tytuł ten trafi do sprzedaży równocześnie na wszystkich platformach, nie została jeszcze ujawniona. Produkcja na pewno wyjdzie także na PlayStation 5, a wersje na poprzednią generację konsol zależą od wydajności tych sprzętów.

The Riftbreaker to mix base buildera, survivalu i gry akcji z elementami RPG. Gracze wcielą się w postać kapitan Ashley Nowak, należącej do elitarnej formacji bojowej, i zakładając potężny kombinezon mecha będzie walczyć z nieprzyjaznymi formami życia na odległej planecie Galatea 37. Wszystko po to, by można było przygotować ją do kolonizacji i pozyskiwania cennych surowców. Problem w tym, że groźnych mieszkańców jest bez liku, więc podstawą będzie obudowanie i bronienie bazy.

W sklepie Microsoftu dostępny jest na PC bezpłatny prolog, w którym można przeżyć wydarzenia rozgrywające się przed kampanią fabularną głównej gry.