Terminatora: Resistance ciąg dalszy? Wydawca zapowiada nowy projekt

Czyżby RoboCop miał mieć towarzystwo?

Terminator: Resistance zadebiutował w listopadzie 2019 roku i zebrał bardzo pozytywne recenzje użytkowników (92% z ponad 6700 opinii na Steamie), choć prasa była bardziej powściągliwa (metakrytyczna średnia z trzech platform zatrzymała się na poziomie 54%). Rok później Teyon całkowicie zmienił gatunek i wydał udane wyścigi Monster Truck Championship. Nie minęło 12 miesięcy, a zespół wypuścił ulepszone Terminator: Resistance Enhanced na PlayStation 5.

Krakusi nie mają jednak czasu na odpoczynek, wszak zapowiedzieli kolejną grę na znanej licencji – RoboCop: Rogue City. Z pierwszych doniesień wynika, że będzie to shooter ze scenariuszem opartym na oryginalnej, filmowej trylogii… ale wiemy właściwie tyle.

Marka Terminator jest ostatnio mocno eksploatowana i chyba doczeka się wkrótce kolejnej adaptacji. W 2019 roku miała miejsce premiera filmu „Terminator: Mroczne przeznaczenie”, Netflix tworzy osadzony w uniwersum serial, a wydawca Reef Entertainment zaanonsował właśnie kolejną grę lub dodatek. Więcej szczegółów mamy poznać w tym tygodniu i zapewne wtedy dowiemy się, czy chodzi o nową produkcję czy DLC (przypomnijmy, że jedno darmowe już się wydarzyło) do wspomnianego Resistance. Nie mamy pewności, czy za projektem stoi właśnie Teyon, acz warto trzymać kciuki.