Przegląd tygodnia (14 – 20 lutego)

7 dni, 3 premiery, 3 zapowiedzi.

W temacie premier zwycięzca może być tylko jeden – Cyberpunk 2077 w wersjach na obecną generację konsol przyćmił wszystko. Warto jednak odnotować, że na rynku pojawiła się także warzywna gra akcji (Kamikaze Veggies) i produkcja o marsjańskich łazikach (Rover Mechanic Simulator).

Co się zaś tyczy zapowiedzi: współpraca na linii Devolver Digital & Sos Sosowski zaowocuje McPixel 3 (zagramy jeszcze w tym roku!). Po raz pierwszy zaprezentowano też w akcji Food Truck Empire, a swoje aspiracje przedstawili weterani CD Projekt Red, zrzeszeni pod szyldem Rebel Wolves.

A co nas czeka w nadchodzących miesiącach? Tradycyjnie zapraszam do kalendarza polskich gier.

Premiery polskich gier:

Cyberpunk 2077 (PlayStation 5, Xbox Series X|S)
Kamikaze Veggies (PC)
Rover Mechanic Simulator (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

McPixel 3 (PC „i nie tylko”)

Mikołaj „Sos Sosowski” Kamiński powraca z trzecią odsłoną przygód pikselowego bohatera. Co zaskakujące, wydania przygodówki podejmie się Devolver Digital, które w portfolio ma już wiele polskich produkcji (McPixel 3 dołączy do serii Shadow Warrior, Carriona, Ruinera, Weedcraft Inc, Ronina czy Trek to Yomi).

Zapewne zachodzicie w głowę, gdzie się podziała druga odsłona? W sumie nie wiadomo, ale nic to, wszak trójka zaoferuje mnóstwo zabawy!

Food Truck Empire (PC)

Co prawda suchy komunikat, że gra powstaje, otrzymaliśmy jakiś czas temu, ale właśnie zaserwowano nam konkrety. Food Truck Empire możecie podziwiać na trailerze i pierwszych screenach, a twórcy ze studiów Lichthund i Pixel Crow przedstawili też zasady budowania gastronomicznego imperium na czterech kółkach. Data premiery nie jest jeszcze znana.

https://www.youtube.com/watch?v=DYFyKPP_N6Y

Fantasy RPG AAA

O projekcie nie wiemy praktycznie nic, ale warto o nim wspomnieć, bo twórcy z Rebel Wolves mają naprawdę bogate portfolio. No i wielkie ambicje, wszak ich fantasy RPG to (deklaratywnie) produkcja AAA, do tego mająca zrewolucjonizować gatunek.

Powiązane gry: