Cyberpunk 2077: Pokaz wersji na PS5 i XSX. Kiedy premiera? Dziś!

Możemy liczyć na 4K (z dynamicznym skalowaniem), ray tracing, poprawę płynności animacji, szybsze czasy ładowania…

…a poza tym nowe drzewko zdolności, kolejne mieszkania, korektę AI i systemu prowadzenia pojazdów.

Wczoraj CD Projekt wziął nas z zaskoczenia, zapowiadając cyberpunkowy stream. Oczywiście jego temat był podszyty tajemnicą…

…jednak gdy redaktor The Verge zwrócił na Twitterze uwagę, iż warszawiacy mogą zademonstrować łatkę, która dostosowywałaby builda do możliwości obecnej generacji – specjaliści od social mediów nijak nie zaprzeczyli.

Mało tego: w sieci zaczęły pojawiać się doniesienia ludzi, którzy rzekomo zaczęli pobierać ważącą 40 GB aktualizację. I plotki o tym, że właściciele Xboksów przetestują „wersję próbną” tytułu zupełnie za darmo.

Redzi konsekwentnie podkręcali zaś zainteresowanie, chwaląc się debiutem na TikToku… życzliwie jednak spuśćmy na ten materiał zasłonę milczenia.

Wszystko stało się jasne o 16:00. Twórcy i twórczynie faktycznie ujawnili szczegóły aktualizacji 1.5, która dostosowuje Cyberpunka 2077 do możliwości współczesnych sprzętów Sony i Microsoftu.

Patch zaoferuje nie tylko graficzne modyfikacje (i wsparcie dla pada PS5). Zaprezentuje on także całkowicie zmodyfikowane drzewka talentów, nowe zdolności (np. rzucania nożami), poprawę sztucznej inteligencji przeciwników oraz zachowania tłumów. Zmianom ulegnie również mapa (która ma być czytelniejsza) i ekonomia zabawy.

Ponadto łatka da nam sposobność do korekty wyglądu protagonisty w ciągu gry, pojawią się nowe opcje personalizacji bohatera (oraz mieszkania)… a nawet kupna nowej miejscówki. W naszym mateczniku pojawi się też więcej aktywności – przykładowo V będzie mógł pograć na gitarze. Enigmatycznie zaanonsowano też „nowe sekrety do odkrycia”.

Jeżeli zaś wciąż nie czujecie się przekonani – na current genach udostępniono pięciogodzinną wersję trial.

Na jakich platformach dostępne będą ww. poprawki?

Właściciele PS5 i XSX uruchomią superprodukcję w dwóch trybach:

Patch 1.5 jest dostępny… od teraz. CD Projekt uczcił jego (nie)spodziewany debiut ślicznym zwiastunem, który załączamy poniżej.