Rebel Wolves to nowy zespół kluczowych twórców Wiedźmina i Cyberpunka

Ich pierwszym projektem ma być RPG AAA na silniku Unreal Engine 5.

O nienazwanej produkcji wiadomo jednak właściwie tyle; fragment jej pierwszego artworka możecie podziwiać powyżej, całość zaś – choćby na stronie oficjalnej.

Nieco więcej wiemy o zespole. Studiem pokieruje Robert Murzynowski, zaś produkcją ma zawiadywać Konrad Tomaszkiewicz, reżyser Wiedźmina 3 i współreżyser Cyberpunka 2077.

Design directorem został Daniel Sadowski (programista „jedynki”, później dyrektor kreatywny w Vile Monarch), animacjami zajmie się Tamara Zawada (Wiedźmin 3), a historią: Kuba Szamałek (Cyberpunk 2077). Posadę art directora przyjął Bartłomiej Gaweł (znany z trylogii CDP-u), stawkę uzupełnia zaś Michał Boyrka (CFO).

Ze wspomnianej już strony oficjalnej dowiadujemy się, że Rebel Wolves oprze się na trzech filarach: przyzwoitości, pracy zespołowej i otwartości. Z kolei jego misja brzmi dość… ambitnie. Zacytujmy zresztą:

„Jednym z naszych celów jest zrewolucjonizowanie gatunku RPG. Uwielbiamy takie gry, gramy i tworzymy je od dziesięcioleci – a chcemy pójść o krok dalej (…) Po drugie – pragniemy stworzyć studio, w którym developerzy mogą się rozwijać, zjednoczeni przez wspólny cel i poczucie koleżeństwa”.

Pozostając w temacie CD Projektu: spółka zwodowała wczoraj obszerną aktualizację, która dostosowuje Cyberpunka 2077 do możliwości konsol obecnej generacji, przy okazji wprowadzając moc poprawek. Inni weterani firmy w pocie czoła pracują zaś nad Gordem, słowiańskim city builderem, który przypomniał o sobie niedawno rozmodlonym zwiastunem.