Food Truck Empire wypełni amerykańskie brzuchy

Głodny? Na co czekasz, ruszaj do pobliskiego food trucka – radzą dwa polskie studia.

Lichthund (twórcy Lichtspeer: Double Speer Edition) i Pixel Crow (autorzy Beat Copa) zaprezentowali pierwsze materiały z zapowiedzianej we wrześniu gry Food Truck Empire. Tytuł mówi wszystko: to produkcja o zarządzaniu gastronomicznym imperium na czterech kółkach.

Przystawkę ma stanowić wybór ciężarówki i pełna personalizacja food trucka – od wyposażenia, po kolory wnętrza. Serwować będziemy wszystko: frytki, burgery, tosty z serem czy sushi. Gameplayowym daniem głównym będzie z kolei poszukiwanie miejsca z dużą liczbą klientów. Amerykanie mają swoje nawyki, więc o różnych porach dnia warto wynajdywać lepsze lokalizacje na serwowanie smakołyków – w końcu koczowanie wieczorem pod zamkniętą fabryką nie ma większego sensu. Z czasem zwiększymy flotę swoich pojazdów i zbudujemy tytułowe „imperium”.

Food Truck Empire jest kolejną gastronomiczną pozycją w menu Movie Games (wydawca). Twórcy i twórczyni kładą nacisk na zarządzanie i rozwój firmy, tymczasem Food Truck Simulator skupia się na prowadzeniu biznesu w mikroskali.

Data premiery nie jest jeszcze znana, więcej szczegółów znajdziecie na Steamie.

https://www.youtube.com/watch?v=DYFyKPP_N6Y