Przegląd tygodnia (12-18 grudnia)

Psychologiczny horror rodem z Polski, amerykański student, średniowieczny królik i kolejny koszmar.

Holstin udowadnia, że spółki giełdowe też potrafią robić ciekawe i oryginalne gry, do tego dziejące się w Polsce. Zapracowane studio Live Motion Games zapowiedziało 10. grę, tym razem symulator życia studenta – Millennials. Strategia Inkulinati już w styczniu zaprezentuje się światu, a przy okazji dowiedzieliśmy się, że trafi też na Switcha. Wewnętrzne studio Madmind zapowiedziała Inside Us, kooperacyjny survival horror. No i Bloober Team, który dał polizać lizaka przez trzy warstwy papieru.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (12-18.12):

Blacktail (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)
Car Mechanic Simulator VR (PlayStation VR)
Crime Secrets: Crimson Lily (PlayStation 4, Xbox One)
Master of Magic (PC)
The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)

Nadchodzące premiery (19-25.12):

Ships Simulator (Xbox One)

Zapowiedzi polskich gier:

Holstin (PC, PS4, Switch, Xbox One)

Spółka Sonka udowadnia, że można tworzyć gry ciekawe, które nie zbliżają się nawet do gatunku symulatorów. Psychologiczny survival horror Holstin ma wszystko co potrzeba, ciekawą historię, oprawę graficzną w pixelartowym 2D i pełną polską lokalizację. Premiera w 2023 roku.

Millennials (PC)

Ledwo Live Motion Games wydało Bakery Simulator i Builder Simulator, a już zapowiedziało kolejną grę. A ma ich w produkcji całkiem sporo. Millennials to gra o byciu studentem pierwszego roku, dla którego przerośnięta głowa to najmniejszy problem. Jak zachwalają twórcy: „Ucz się ciężko i imprezuj jeszcze ciężej”, czyli symulator życia jak się patrzy. Zajęcia, bractwa, imprezy, przyjaciele, prace dorywcze i leżenie do góry brzuchem. Wypisz wymaluj amerykańska uczelnia. Live Motion Games pracuje aktualnie nad 10. ambitnymi, oryginalnymi projektami: Millennials, Fat[EX] Courier Simulator, Builders of China, Drunk Santa Simulator, Car Trader Simulator, Locksmith Simulator, Supermarket Simulator, Supermarket Manager, Uboat Mechanic Simulator i Winery Simulator.

Inkulinati (Switch)

Przy okazji poinformowania świata, kiedy atramentowa strategia ze średniowiecznych manuskryptów będzie miała premierę, studio Yaza Games ujawniło też, że gra trafi na Swicha. Mistrzowie Żywego Atramentu będą mogli walczyć już 31 stycznia 2023 roku we wczesnym dostępie na PC i Xboksach. Premiera na konsolę Nintendo pozostaje bez daty premiery.

Inside Us (PC)

W tym roku Madmind Studio: After Hours (ex Madmind Crew) wypuściło strzelaninę Void Slayer. Szału nie zrobiła, bo 19 recenzji na Steam (78% – w większości pozytywne) czy maksymalny peak 20 osób, to nie są wybitne liczby. Ale ważne, że dowieźli. Wewnętrzny zespół Madmind Studio tym razem postanowił stworzyć kooperacyjny survival horror w świecie koszmarów. Premiera w 2023 roku.

Niezapowiedziany projekt

Kolejny horror w portfolio Bloober Team o którym nie wiemy prawie nic. A to co wiemy, znajdziecie w naszym materiale.

Powiązane gry: