Game Developers Conference 2023: stypendium dla polskich twórców gier

Wystartował nabór na stypendium dla młodych developerów. Wybrani aplikujący otrzymają wsparcie mentorskie oraz możliwość uczestniczenia w jednej z najważniejszych konferencji dla developerów w branży – GDC 2023.

Zgłoszenia można już składać za pośrednictwem formularza. Organizatorzy zapewniają dla stypendystów miejsca w hotelach w czasie trwania konferencji oraz bilet lotniczy do San Francisco. Zgłoszenia są zbierane do 12 stycznia 2023 r. do 14:00 CET.

Oferta skierowana jest do młodych, obiecujących twórców gier, którzy chcą rozwinąć swoje skrzydła w branży, nawiązać nowe kontakty i dowiedzieć się więcej o tajnikach procesu tworzenia swoich gier podczas prelekcji i prezentacji.

Do udziału w GDC 2023 oraz rejestracji w programie stypendialnym zapraszają organizatorzy: Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Fundacja Indie Games Polska, Game Industry Conference i Centrum GovTech.

„Zespół Centrum GovTech po raz drugi organizuje wyjazd na jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń z branży gier. W ubiegłym roku mieliśmy okazję poznać i promować polskich twórców, którzy mogli pochwalić się efektami swojej pracy na forum ludzi z całego świata. Zapraszam wszystkich do zgłoszeń do programu, niezależnie od doświadczenia czy wielkości zespołu. Razem wspierajmy polską branżę kreatywną!” Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej

Po programie edukacyjnym Start w gamedev, wyjazd na najważniejszą konferencję dla twórców gier na świecie jest kolejnym krokiem w budowaniu komplementarnych programów wsparcia rozwijających się twórców. Razem z partnerami chcemy zapewnić wysoki poziom partycypacji, a jak pokazują historie laureatów poprzednich edycji, ten wyjazd może zmienić ich kariery. Zapraszamy do udziału.” – Mikołaj Turowski, p.o. dyrektora CRPK