Przegląd tygodnia (10 – 16 stycznia)

Takiego tygodnia jeszcze nie było. Nie ukazała się bowiem… ani jedna polska gra!

Tymczasem właściwie tydzień w tydzień jakiś tytuł debiutował czy to na pecetach, czy na Switchu… Uspokajam jednak: przełom stycznia i lutego znów będzie obfitował w debiuty, odsyłam zresztą do naszego kalendarza.

Premiery polskich gier:

Miało być Theatre of Sorrows, a nie ma nic.

Zapowiedzi polskich gier:

Forever Skies (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)

Zapowiedziany (w końcu!) pierwszoosbowy survival od Far From Home zrobił wrażenie chyba na wszystkich. Pojawili się sceptycy piszący, że to bardzo ładny symulator, w istocie jednak weterani Techlandu chcą przygotować produkcję łączącą najlepsze cechy Subnautiki i Green Hella, a wszystko to w sosie science fiction! Patrząc, przy jakich tytułach pracowali wcześniej – Dying Light 2, The Medium, Outriders i Chernobylite – można być spokojnym o jakość wykonania. Zresztą sama historia świata otulonego chmurą toksycznego pyłu wydaje się nad wyraz interesująca.

Dystopians (PC)

Kolejny tytuł sci-fi w tym zestawieniu. Space Boat Studios zapowiedziało symulator kolonii przyszłości, w jakim skupimy się się na budowaniu bazy i zarządzaniu zasobami ludzkimi. Wszystko po to, by przetrwać w brutalnym mieście przyszłości. Twórcy maja na koncie kilka wydanych już gier, a aktualnie pracują nad Pirate Simulatorem i wspomnianym tutaj Dystopians. Obie produkcje nie mają jeszcze daty premiery.

Bunker Builder Simulator (PC)

Po sukcesie Mr. Preppera, spółka Hyper Studio postanowiła zapowiedzieć swoją grę o budowaniu bunkra. Tym razem trafimy na trójwymiarowy plac budowy, wcielając się w architekta i budowniczego podziemnego schronu, który przetrwa wszystkie kataklizmy świata. To 5. produkcja nad którą aktualnie pracuje zespół. Wcześniej zaanonsował on takie tytuły jak Angler’s World, Cliffsides, Police Getaway i Shopping Mall Renovator. Nie wiemy, kiedy ukaże się którykolwiek z nich.

Powiązane gry: