Przegląd tygodnia (10-16 maja)

Niby w tym tygodniu mamy dla Was „tylko” cztery zapowiedzi… ale za to jakie!

Przede wszystkim warto odnotować Ghostrunnera 2 (w sumie nic dziwnego, bo po sukcesie „jedynki” można się było spodziewać sequela). Jego wydanie to jednak odległa przyszłość. Znacznie szybciej na Switchu zamelduje się kolejny polski horror – Layers of Fear 2. Interesująco zapowiada się Stargate: Timekeepers, a więc rodzima adaptacja kultowych „Gwiezdnych wrót”. Z pozostałych wieści: już wkrótce Take Off – The Flight Simulator ponownie wzbije się do lotu.

Już tradycyjnie jeśli chcecie być na bieżąco z debiutującymi polskimi grami – odsyłamy do naszego kalendarz premier.

Ghostrunner 2 (PC, PS5, XSX)

Studio One More Level oficjalnie zapowiedziało, że po sukcesie Ghostrunnera dostało od włoskiego wydawcy 505 Games zielone światło na stworzenia kontynuacji. Co prawda rodzimi twórcy nadal pracują nad dodatkami do pierwowzoru, ale miło usłyszeć, że na tym nie koniec. Więcej dowiecie się z naszego tekstu.

Layers of Fear 2 (Switch)

Kolejna gra krakowskiego Bloober Teamu wybiera się na konsolę Nintendo. Co prawda wiedzieliśmy o tym od bardzo dawna, ale w końcu, po 2 latach od premiery na dużych platformach, psychologiczny horror ogramy także w autobusie. Czy to dobry pomysł, dowiecie się z naszego tekstu.

Stargate: Timekeepers (PC)

CreativeForge Games poinformowało, że pracuje nad grą opartą na znanym serialu science-fiction „Gwiezdne Wrota”. Szczegółów nt. Stargate: Timekeepers jest dość mało, ale postaraliśmy się podsumować to co wiemy o produkcji i planach samego studia.

Take Off – The Flight Simulator (Switch)

Jujubee przygotuje na Switcha zremasterowaną wersję gry Take Off – The Flight Simulator, która w 2017 roku miała premierę na pecetach.