Indie Celebration: Znamy zwycięzców!

Sugerowaliśmy trzymać kciuki i głosować na polskie zespoły. Opłaciło się podwójnie!

W ramach trwającego od 13 do 14 maja festiwalu Indie Celebration sześćdziesiąt gier z całego świata rywalizowało o względy jury oraz, za pomocą dem zebranych na Steamie, o głosy społeczności. Dziewięciu finalistów pochodziło z Polski – i teraz dwóch z nich ma dodatkowe powody do radości. Łączące survival z budowaniem Medieval Dynasty studia Render Cube zajęło trzecie miejsce w konkursie, zaś erotyczne Lust from Beyond od Movie Games z powodzeniem zmotywowało swoich fanów, zwyciężając w głosowaniu społeczności. Gratulujemy!

Drugie miejsce na podium właściwego konkursu zajął kosmiczny sim Hardspace: Shipbreaker kanadyjskiego Blackbird Interactive. Pierwszą lokatę uzyskał z kolei skradankowo-przygodowy Hello Neighbor 2 autorstwa Eerie Guest z Holandii. Dodajmy, że spośród czterech wyróżnionych gier tylko tej ostatniej nie można jeszcze nabyć – Medieval Dynasty oraz Hardspace: Shipbreaker znajdują się aktualnie we wczesnym dostępie, a Lust from Beyond zostało wydane w pełni i dość prędko zwróciło koszty produkcji.

Montaż materiałów z gier zakwalifikowanych finału wraz z ogłoszeniem zwycięzców możecie zobaczyć w tym poście na Facebooku.