Przegląd tygodnia (1-7 sierpnia)

Nasi rodacy kręcą korbką, warzą piwo, malują, grzebią pod maską i w akwarium.

Miniony tydzień upłynął pod znakiem symulatorów… choć opisywaliśmy na łamach także przyjemnego rodzynka, space horror Kosmosis (do którego jeszcze na PolskiGamedev.pl wrócimy).

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier:

Car Mechanic Simulator VR (Meta Quest 2)
Hard West 2 (PC)

Nadchodzące premiery:

City Eye (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Kosmosis (Playdate)

Przenośna konsola Playdate doczeka się wkrótce pierwszej produkcji rodem z Polski. Odpowiadają za nią ludzie ze studia Bulbware, którzy już mają na koncie sukces (przygodówkę Bulb Boy) i współpracę z wielką medialną gwiazdą (PewDiePie’em). Więcej o ich intrygującym space horrorze przeczytacie w tym newsie.

Brewpub Simulator (PC)

Po dwóch strategiach w realiach fantasy (minicykl Driftland) i cyberpunkowym rogaliku (Danger Scavenger) Star Drifters bierze się za symulator. Nadchodzący tytuł pozwoli nam na budowę własnego browaru: tworzenie receptur ma się tu łączyć z warzeniem, projektowaniem i prowadzeniem pubu.

Premiera powinna nastąpić w 2023 roku. Na zdrowie!

Car Mechanic Simulator VR (Meta Quest 2)

Gry z serii Car Mechanic Simulator w tym roku trafiły na Switcha (CMS Pocket Edition 2), PlayStation 5 i Xboksa Series X (CMS 2021), natomiast w ubiegłym zaprzyjaźnili się z nimi właściciele niektórych gogli VR. PlayWay zapowiedział właśnie, że tytuł stanie się kompatybilny także z Meta Quest 2 (za konwersję ma odpowiadać GameFormatic).

Aquarist Simulator VR (Steam VR)

FreeMind nie wyprowadziło jeszcze Aquarist – buduj akwaria, hoduj ryby, rozwijaj swój biznes! z wczesnego dostępu, a już anonsuje nową produkcję! W sumie jest to identyczny tytuł (symulator prowadzenie sklepu akwarystycznego), acz przeniesiony w VR-owe realia i tworzony we współpracy z Flint.art. Nasze akwaria wyczyścimy, mając na nosie gogle HTC Vive, Oculus Rift i Valve Index. Kiedy? Nie wiadomo.

W sumie ekipa FreeMind wypuściła do early accessu trzy gry i zapowiedziała dziewięć kolejnych… a na tym bynajmniej nie koniec!

Painter Simulator (PC)

Zapracowane studio przedstawiło bowiem światu kolejny projekt. Znów jest to symulator, ale tym razem tworzony wraz z firmą Solverto. Stojący za projektem omysł jest banalny: trzeba w nim pokolorować świat (nie tylko na żółto i na niebiesko). „Użycie poszczególnych barw sprawi, że określone obiekty, pojazdy czy postaci zaczną się poruszać, tym samym, przechodząc przez kolejne etapy gry, odkryjesz historię i staniesz jej uczestnikiem” – czytamy na steamowej karcie katalogowej.

Nie wiemy, kiedy jednak przyjdzie nam stać się rzeczonym „uczestnikiem”, bo FreeMind nie podało nawet orientacyjnej daty debiutu gry.

 

Powiązane gry: