Przegląd tygodnia (18 – 24 kwietnia)

Takiego tygodnia jeszcze nie było!

Za nami aż 9 zapowiedzi, w zestawieniu znajdą coś dla siebie i fani wyścigów, i budowania dynastii, strzelania, gier logicznych, przygodówek czy symulatorów.

Warte uwagi polskie produkcje znajdziecie jak zawsze w naszym kalendarzu premier.

Premiery polskich gier:

Aircraft Carrier Survival (PC)
Chernobylite (PlayStation 5, Xbox Series X|S)
Chernobylite Enhanced Edition (PC)
Gra Szyfrów (PC)
Liberated: Enhanced Edition (PlayStation 4, Xbox One)

Zapowiedzi polskich gier:

Flashout 3 (PC, PS4, PS5, Switch, XOne, XSX)

Trzecia część futurystycznych wyścigów od studia Jujubee. Po wieloletniej przerwie pojazdy antygrawitacyjne wracają na trasy, próbując przekonać do siebie fanów serii WipEout. Premiera jeszcze w tym roku.

Medieval Dynasty (konsole)

Render Cube przedstawiło swoje plany na przyszłość. Studio nie ustaje w dodawaniu do Medieval Dynasty nowych mechanizmów i systemów, zaś konsolowe porty hitu zadebiutują jeszcze w tym roku.

Souldead (PC)

Kolejny polski retro FPS (lub jak kto woli boomer shooter). Twórcy z Heathen Software zdradzili sporo szczegółów na temat projektu, a nawet podali przybliżoną datę premiery. Hołd dla Quake’a, Hexena i Dooma ukaże się w czwartym kwartale tego roku.

Railbound (PC)

Ekipa Afterburn przedstawiła światu kolejną ciekawą produkcję. Tym razem jest to gra logiczna z pociągami w roli głównej. Przyjemna oprawa, wciągająca rozgrywka, pomysłowe zagadki… czego chcieć więcej? Premiera w tym roku.

Rooms of Realities (Steam VR)

Bluekey zaprasza nas do escape roomów. VR-owa przygodówka pozwoli na zabawę solo oraz w  kooperacji. Debiut Rooms of Realities planowany jest na 2022 rok; gra trafi na urządzenia HTC Vive, Oculus Rift i Valve Index.

The House of the Dead: Remake (PC, PlayStation 4, Stadia, Xbox One)

W latach 90. The House of the Dead podbiło salony gier, a od niedawna możemy sprawdzić klasyka w domowym zaciszu. Legendarny rail shooter trafił już na Switcha, a teraz ostrzy sobie zęby na kilka dodatkowych platform. W grę MegaPixel Studio zagramy już… w tym tygodniu.

Bloodhound (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S)

Kolejny dynamiczny FPS w zestawieniu. O Bloodhoundzie pisaliśmy już sporo; cieszy, że Kruger & Flint Productions chce go przenieść  także na konsole. W tym roku do sił nieczystych postrzelają właściciele Xboksów, a w przyszłym – użytkownicy PlayStation.

Android Simulator (PC)

Tytuł mówi wszystko. Dodam tylko, że jako android mamy sprawować kontrolę nad kolonizacyjnym statkiem kosmicznym: zadbamy o uprawę o roślin, poziom tlenu, odpowiednią trasę lotu i zażegnamy problemy techniczne. Kiedy? Nie wiadomo.

Aquarist – build aquariums, grow fish, develop your business! (Switch, Xbox One)

Tak, to autentyczny tytuł! W polskiej wersji brzmi on zresztą jeszcze zabawniej: Aquarist – buduj akwaria, hoduj ryby, rozwijaj swój biznes!

Produkcja w marcu ukazała się na pecetach,  FreeMind zasłynęło zresztą wówczas tworząc… wideorecenzję swojego własnej gry. Teraz studio podpisało umowę na wydanie jej na konsolach.

Powiązane gry: