Kosmosis to (chyba) pierwsza polska gra na Playdate’a

Bulbware ma korbę na punkcie nowej konsoli.

Wydany w kwietniu tego roku sprzęt ma jedną bardzo oryginalną funkcję – korbkę, która może być wykorzystywana przy różnych wewnątrzgrowych mechanizmach.

Pomysł spodobał się rodzimemu Bulbware, które (prawdopodobnie jako pierwsze polskie studio) wyda na konsoli swoją produkcję, space horror Kosmosis.

„Ksenobotanicy polskiej misji kosmicznej 20202 r. zmuszeni są do awaryjnego lądowania na nieznanej planecie. Jako jedyny ocalały załogant bez broni i przeszkolenia wojskowego, odnajdziesz jedyny ratunek przed śmiercią w łaziku kosmicznym HVSAR.102, który cudem uniknął zniszczenia. Bazując na noweli Josepha Conrada, pokażemy czym jest Jądro Ciemności. Body horror and FLAMES!”

– piszą autorzy.

W rozmowie z PolskiGamedev.pl Szymon Łukasik dodaje:

Zamierzamy kreatywnie wykorzystywać unikatowe możliwości, jakie daje crank (korbka) konsoli. Gameplayowo czerpiemy z Another World, a jeśli chodzi o wizualne inspiracje to można przywołać takie dzieła jak komiksowy „Berserk” Kentarō Miura, gra Dead Space i film The Thing.„.

Kosmosis zadebiutuje w IV kwartale tego roku. Jego twórcy zastanawiają się jeszcze nad portami na inne sprzęty.

Przypomnę, że Bulbware wydało przygodówkę Bulb Boy. Kilkaset tysięcy sprzedanych egzemplarzy spowodowało, że wespół z jutuberem PewDiePie zespół stworzył Poopdie – Chapter One, które trafiło na mobilki i Switcha.