Danger Scavenger: Winda już wjeżdża na dach

…a tam czekają rozeźlone roboty.

Gra Star Drifters i Piotra Wołka trafia na pecety z lekkim opóźnieniem. Początkowo premiera była planowana na 17 czerwca, ale ostatecznie przygotowany przez Star Drifters “roguelike skyline crawler” otworzy podwoje dziś – i to lada moment, bo o godz. 19 polskiego czasu. Przypomnijmy, że produkcja warszawiaków przenosi nas do skąpanej w blasku neonów korpoprzyszłości. Nasz bohater należy do frakcji odszczepieńców, którzy ścierają się z mechanicznymi reprezentantami uciskających obywateli osób prawnych.

Piętrząc metalowe korpusy nacierającej na nas SI, zbieramy coraz to nowe łupy i ulepszenia – a im bardziej wyboista droga, tym atrakcyjniejsze nagrody. Początkowo w grze znajdziemy cztery różniące się zdolnościami postacie do wyboru, kolejne otrzymamy wraz z aktualizacjami. Startowa czwórka wystarczy w sam raz do ogrania Danger Scavengera w trybie kooperacji.

Niedawno dowiedzieliśmy się, kto wyda tytuł na konsolach. Nadal nie wiemy jednak, „kiedy” to nastąpi, pozostaje zatem zainteresować się wersją pecetową – do znalezienia na Steamie, na GOG-u,  w usłudze nVidia GeForce Now oraz w Humble Store, w cenie 49,99 zł. Waszej uwadze polecamy też okolicznościowy zwiastun.