Przegląd tygodnia (1 – 7 listopada)

Dziś w menu: izometryczny RPG, polska odpowiedź na „Godzillę”, walka dobra ze złem i dwa tytuły skrojone pod debiut na giełdzie.

Jeśli chodzi o premiery, to gracze – zwłaszcza giełdowi – mieli spore oczekiwania wobec dwóch produkcji. Debiuty Prison Simulatora i Giants Uprising poszły różnie, natomiast kurs akcji w obu przypadkach zaliczył spektakularny spadek. Heliborne i Magic Nations to porty już wydanych tytułów, zaś logiczny Road Builder przeszedł trochę bez echa (a szkoda!).

Działo się też w temacie dopiero zapowiedzianych produkcji. Bestsellerowy symulator prowadzenia stacji benzynowych trafi na kolejne platformy, tower defence Otherwar rzuci wyzwanie siłom zła, horror Lust for Darkness doczeka się ugrzecznionej wersji, izometryczny RPG Gimle: Archlikvake Saga wydaje się gratką dla miłośników nordyckiej mitologii, entuzjaści destrukcji dostaną Kaiju Monster VR, studio Vixa Games zajawiło dwie gry, a Bloober Team nawiązał kolejne partnerstwo.

Tradycyjnie polecam zerknąć w nasz kalendarz premier.

Premiery polskich gier:

Giants Uprising (PC – wczesny dostęp)
Heliborne (PlayStation 4)
Magic Nations (Xbox One)
Prison Simulator (PC)
Road Builder (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Gas Station Simulator (Switch)

Gas Station Simulator już udowodnił, że symulatory wciąż mogą się świetnie sprzedawać. Drago Entertainment przedstawiło plany na rozwój ociekającej złotem stacji benzynowej, a teraz potwierdzili, że gra trafi także na Nintendo Switcha. Portem, tak jak w przypadku PlayStation i Xboksa, zajmie się MD Games.

Otherwar (PC)

Niezależny twórca tytułu 1Bit Castle zapowiedział swoją nową grę – Otherwar, choć teraz założył już kilkuosobowe studio. Jest to miks gatunków tower defense i bullet hell utrzymany w charakterystycznej pixelartowej oprawie graficznej. Zadanie jest jasne: wcielamy się w anioła i walczymy z armią ciemności broniąc bram nieba. Kantal Collective przygotowuje trzy różne regiony, 16 wrogów, 9 różnorodnych wież i tryb endless. Do walki z siłami zła ruszymy 25 października 2022 r.

Lust for Darkness VR: M Edition (Steam VR)

Horror psychologiczny Lust for Darkness jest grą zdecydowanie dla dorosłych. By zwiększyć grono odbiorców i trafić np. do nastolatków, Niemców i Chińczyków, wirtualna edycja tego tytułu (przygotowana przez Iron VR) zostanie ocenzurowana. Jest to kolejna produkcja studia Movie Games: Lunarium, którą czeka taki zabieg.

Gimle: Archlikvake Saga (PC)

Studio Blum Entertainment zapowiedziało czwartą grę, nad którą aktualnie pracują. Szczegółów ich izometrycznego RPG znamy niewiele, ale z patrząc na ich portfolio, Gimle wygląda chyba najlepiej.

Kaiju Monster VR (Steam VR)

Kaiju Monster VR pozwoli nam zniszczyć największe światowe stolice. Gra zmierza na nieokreślone urządzenia VR, a jej premiera jest planowana na rok 2022 roku.

Caravan

Studio Vixa Games zmierza na giełdę, co dziwnym trafem zbiega się z zapowiedzią dwóch gier… Szkoda, że poznaliśmy tylko ich ogólny zarys. Pierwszą z nich jest Caravan, którego akcja rozegra się w postapokaliptycznym świecie. Zadaniem gracza jest rozwijanie karawany pojazdów i walka o przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku. Jak zapowiadają twórcy: tytuł jest silnie inspirowany filmami z serii „Mad Max”, a rozgrywka ma łączyć w sobie elementy akcji i handlu.

Horrorchero

Kolejną produkcja zapowiedzianą przez Vixa Games jest survival horror Horrorchero, w którym trudność przeżycia w wysoce nieprzyjaznym środowisku wzrasta wraz z upływem czasu. Twórcy informują, że „klimat jest inspirowany kultowymi dziełami grozy”… cokolwiek to znaczy.

Niezapowiedziany tytuł

Krakowski Bloober Team nawiązał kolejne partnerstwo. Polacy ogłosili, że wraz z amerykańskim studiem Rogue Games pracują nad przerażającą grą na pecety i konsole obecnej generacji. Szczegółów na razie jest jak na lekarstwo.

 

Powiązane gry: