Bloober Team i Rogue Games pracują nad nową, przerażającą grą

Krakowskie studio ogłosiło, że chodzi o niezapowiedziany jeszcze projekt na pecety i konsole obecnej generacji.

Amerykańskie Rogue Games znane jest głównie z gier mobilnych (vide nadchodzący wipEout Rush na iOS-y i urządzenia z Androidem), ale ma też doświadczenie w tworzeniu i wydawaniu tytułów na większe platformy. W środę studio ogłosiło nawiązanie współpracy z Netfliksem (rozwijającym Netflix Games), a w piątek poinformowało o wspólnych działaniach z Bloober Team. Zresztą i w Krakowie sprawy nabrały tempa. Spółka zawiązała strategiczne partnerstwo z Konami, jej największym akcjonariuszem został chiński Tencent, za pięć lat studio chce być w tym miejscu co Naughty Dog czy Bungie.

Prezes Bloober Team Piotr Babieno wiele sobie obiecuje po nowych partnerach:

„Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani współpracą z Rogue przy tym niesamowitym projekcie. Jesteśmy dumni z tego, że tworzymy gry, które przesuwają granice oryginalności i immersji, cieszymy się, że możemy współpracować z firmą, która podziela naszą wizję”

Oczywiście zadowolony jest też Matt Casamassina, dyrektor generalny Rogue Games.

„Podziwialiśmy mroczne i wspaniałe gry Bloobera od lat, więc od razu wiedzieliśmy, że to jedyny zespół, który może oddać sprawiedliwość tej szalonej, fajnej koncepcji. Dziś nie jest ten dzień – niezapomniane, oryginalne i niesamowite gry wymagają czasu i staranności, ale nie możemy się doczekać, aby w pełni ogłosić szczegóły dotyczące tego projektu w późniejszym terminie.”

Niezapowiedziany projekt ma to być „next-genową” grą na konsole oraz pecety, i można się tylko domyślać, że będzie to horror, w którym Bloober Team się przecież specjalizuje. Po części potwierdza to tweet studia Rogue Games, jakim zapowiada ono „coś przerażającego”.