Otherwar rzuca wyzwanie złu całego świata

„Kantal”, niezależny twórca gry 1Bit Castle, założył kilkuosobowe studio. Właśnie zapowiedziało ono śmiały miks gatunków.

Wraz z nową grą uformował się zespół składający się z trzech osób na stałe i kilku „dochodzących”. Jestem szczęśliwy, że po półtorarocznej pracy po godzinach mogę pochwalić się grą, która jest lepsza, większa i ładniejsza od poprzedniej. Tym razem zmieniłem podejście typowego indyka – praca solo, przestawiając się na założenie zespołu, który się wspiera, motywuje oraz rozwija swoje umiejętności.” – mówi dla PolskiGamedev.pl „Kantal”.

Jego Kantal Collective pozostaje wierne pixelartowej grafice znanej z poprzedniego projektu. Nadchodzący Otherwar ma blendować rozgrywkę tower defense z elementami bullet hella, w grze wcielimy się w anioła, który walczy z armią ciemności, broniąc bram nieba. Na premierę dostępne będą trzy różnorodne regiony, szesnastu wrogów i dziewięć wież. Zabawę mają uatrakcyjniać system umiejętności, ambientowy sountrack, zmienna paleta kolorów oraz tryb endless.

Do walki z siłami zła ruszymy 25 października.

Powiązane gry: