Priest Simulator: W słuchawkach usłyszymy black metal

Przy okazji: nie warto przywiązywać się do „developerów”, rzekomo zapowiadających gry. Zespół Asmodev przejął niedawno symulator papieża i symulator rzeźni z ludziną.

Niezależne studio konsekwentnie idzie drogą lepką od krwi i wymiocin. Ich Mercyful Flames zabierze nas do świata średniowiecznej inkwizycji, wcześniej zadebiutuje jednak Priest Simulator, który – jak się właśnie dowiedzieliśmy – wybrzmi brzmieniem zespołu Gruzja.

Mowa o relatywnie świeżym wykonawcy (pierwszą płytę wydał dwa lata temu), grającym eksperymentalny black metal. Ich najnowszy album, „Vulgator” ma stanowić soundtrack nadchodzącej gry; Asmodev wyda go także w formie fizycznej.

– Napisaliśmy te piosenki dla pieniędzy. I dla przyjemności z udziału w produkcji gry komputerowej, ale głównie dla pieniędzy. Płyta Gruzji jest integralnym elementem fabuły, a Gruzinów słychać nie tylko w utworach muzycznych. Lubimy wchodzić głęboko w temat. W ten weszliśmy po same ambicje.

– komentuje Gruzin, lider formacji.

Komediowy Priest Simulator pozwoli nam wcielić się w wampira, który objął posadę wiejskiego księdza, a by poderwać jedną z wieśniaczek, postanowił zostać „pierwszym papieżem-nietoperzem”.

https://www.youtube.com/watch?v=iv1XFpXtaeU

Wcześniej na Steamie zadebiutował natomiast Infernal Radiation, więc „piekielnie trudna zręcznościówka z elementami RPG”. Wcieliwszy się w egzorcystę, zejdziemy – solo bądź w kooperacji – głęboko do piekła, walcząc po drodze z 20 demonami. Pierwsze oceny użytkowników są niezłe (85% pozytywów)… sęk w tym, że jest ich niewiele (raptem 28).

Jak poinformował wydawca (Ultimate Games), już 5 maja produkcja zawita na Nintendo Switcha.

To jednak wcale nie wszystko! Studio na na koncie również Ultimate Summer. Niedawno przejęło ono od JTown Games Human Farm (a więc kontrowersyjny symulator rzeźni z ludziną), a od Majda Games – Pope Simulatora. Ma też w planach autorskiego Booze Mastera oraz tworzonego na zlecenie I Am Your Principal (wcześniej zapowiadanego jako tytuł Glob Games Studio).

…chyba nie muszę dodawać, że studio ubiega się o debiut na New Connect.