Premiery nadchodzącego tygodnia

W tygodniu 14-20 października zadebiutują cztery tytuły.

15 października – Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna

Pieszczotliwie nazywany Switcherem, Wiedźmin 3 na Nintendo Switch jest niemałym sukcesem dla CD Projekt RED. Gra, która w momencie premiery (jak i długo po niej) służyła za wykładnię jakości grafiki dla znacznej części branży, ukaże się na konsoli Nintendo w wersji mocno ograniczonej pod względem grafiki, ale w pełni fukncjonalnej – i to ze wszystkimi dodatkami! Pierwsze raporty na temat stanu gry sugerują, że jest się czym cieszyć.

15 października – Chernobylite

Chernobylite od Farm 51 to owoc konsekwentnie rozwijanej przez studio ekspertyzy w dziedzinie fotogrametrii, czyli skanowania prawdziwych miejsc i obiektów do wykorzystania w grach. Debiutująca we Wczesnym Dostępie gra przenosi nas do czernobylskiej Zony, gdzie zakrzywia się rzeczywistość, a codzienność przetrwania i przemykania się między patrolami ukraińskich żołnierzy potrafi być bardzo surowa. Twórcy obiecują, że ukazująca się obecnie wczesnodostępowa wersja to zaledwie początek wielkiej przygody, a jakość wykonania w połączeniu z bardzo popularnym wśród pewnych grup odbiorców tematem dają spore szanse na sukces.

17 października – Mars Power Industries DELUXE

Niewielka gra od 7A Games miała już premierę na urządzeniach mobilnych jakiś czas temu, teraz jednak zmierza w poprawionej i rozbudowanej wersji na komputery osobiste. Mars Power Industries DELUXE to łąmigłówka o podboju Czerwonej Planety  rozbudowywaniu kolonii w niezbyt przyjaznym środowisku. Kilka godzin zabawy w barwnej, pikselartowej oprawie zapowiada się naprawdę obiecująco.

17 października – The Beast Inside

https://www.youtube.com/watch?v=0dFnrkSmwvs

O The Beast Inside pisaliśmy niedawno przy okazji prezentacji gry przed premierą – produkcja Illusion Ray Studio obiera nieco inny kierunek niż Blair Witch i inne tytuły od Bloober Team. Najnowszy polski horror to historia o łamaczu szyfrów i postaci z odległej przeszłości, połączonych ze sobą przez tajemniczy pamiętnik. Zwiastuny i zapowiedzi obiecują gęstą atmosferę, w sam raz do ogrywania w słuchawkach w ciemnym pokoju.