PolskiGamedev.pl: GameJam – Koniec zapisów i nowe informacje

Przy okazji: podczas streamów rozdamy kilkaset kodów na polskie gry!

Tygodniowy marator tworzenia gier startuje dziś; temat jamu podamy na naszym kanale na Twitchu już o godz. 18:00! Pół godziny później Robert Podgórski, założyciel BlackMoonDesign wystąpi zaś z prelekcją „Stopa w drzwi – od jakiej gry zacząć?„, której powinni się przysłuchać zwłaszcza początkujący uczestnicy.

Dodajmy, że nasze audycje oglądać warto także z prozaicznego powodu. Dzięki uprzejmości naszych partnerów w toku streamów rozdamy kilkaset kodów na polskie produkcje. Jeżeli chcecie uzupełnić swoje kolekcje o Gamedeca, The Medium, Dying Lighta, Outriders, Green Hella, Superhota, Ghostrunnera czy Frostpunka (i wiele, wiele innych!) – warto bacznie je śledzić.

Niezwykle miło nam także poinformować, że patronatem honorowym objęło naszą inicjatywę Centrum GovTech, międzyresortowa jednostka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która odpowiada z kluczowe projekty cyfryzacyjne w Polsce.

Zacieśniliśmy także współpracę z Ten Square Games, dzięki czemu podczas naszych codziennych streamów wystąpią Honorata Najda (producentka) i Agnieszka Besza (head of frontend development), które przybliżą uczestnikom specyfikę segmentu mobilnego. Do jury dołączył zaś wielokrotny uczestnik (i zwycięzca!) jamów, Konrad Słabig (skądinąd znany słuchaczom naszych podcastów). Wybierze on spośród Waszych projektów ten, który najlepiej poradziłby sobie na Androidach i iOS-ach. Jego twórcy otrzymają dodatkową nagrodę specjalną od studia Ten Square Games.

Dodajmy, że w najciekawsze produkcje zagrają nie tylko profesjonalni jurorzy, ale także influencerzy z sieci Gameset. Z mniej wesołych wiadomości zaś: jako że liczba zgłoszeń przekroczyła w niedzielę 400 uczestników, musieliśmy zamknąć nasz formularz rejestracyjny.

Do zobaczenia o 18:00!