Gra Szyfrów debiutuje!

Pierwsza gra Instytutu Pamięci Narodowej jest dostępna zupełnie za darmo.

Przygodówka Chronospace to bodaj pierwszy tak kompleksowy projekt zrealizowany za publiczne pieniądze. Przypomnijmy, że tytuł cofnie nas w czasie do wojny polsko-bolszewickiej, pozwalając zwiedzić pociągi pancerne, w których rozwiążemy zagadki (przy okazji poznając wpływ polskiej kryptologii na przebieg konfliktu).

Autorzy chwalą się współpracą z Biurem Nowych Technologii IPN, dzięki której byli w stanie drobiazgowo oddać dekoracje i przedmioty oraz skonsultowaniem scenariusza z historykami. Dodajmy, że podczas trzech misji wcielimy się w autentyczne postacie.

O grze rozmawialiśmy z Magdaleną Hajduk, dyrektorką biura, która opowiedziała nam, jak wyglądała współpraca naukowców z projektantami i zdradziła, w jaki sposób próbuje produkcja skusi młodego odbiorcę.

Grę Szyfrów sprawdzicie za darmo pod tym adresem (na szczególne wrażenia mogą liczyć posiadacze gogli VR). Dodajmy, że wkrótce zadebiutuje ona także na urządzeniach mobilnych. Gdy zaś piszę te słowa – jest ona prezentowana amerykańskiej widowni podczas targów PAX East w Bostonie.