Pixel Heaven: Program się rozrasta

Wśród gości znaleźli się twórcy Prince of Persia, Another World i King’s Questa. Mamy też wieści na temat afterparty.

O „pierwszych atrakcjach” Pixel Heaven pisaliśmy już w kwietniu. Impreza, na którą zawitamy w dniach 10-12.06 kusi jednak coraz to kolejnymi punktami programu.

Już pierwszego dnia Piotr Mańkowski poprowadzi zdalnie Q&A z Kenem Williamsem, a więc współzałożycielem Sierry On-Line, którą to firmę powołał do życia wraz z żoną, Robertą. Para wróciła ostatnio na języki za sprawą autobiografii (dostępnej również w języku polskim!) oraz ogłoszenia Colossal Cave 3D Adventure (rimejk klasycznej tekstówki, o którym więcej przeczytacie na jego oficjalnej stronie).

Z kolei w sobotę znany z Polsat Games duet Radosław Nałęcz & Tadeusz Zieliński poprowadzi rozmowę z Érikiem Chahi, autorem Another World. Dodajmy, że ów wrócił niedawno Paper Beast, oniryczną grą logiczną, która nie tylko udanie symuluje ekosystemy, ale i stanowi niegłupi komentarz na temat naszych związków z naturą.

Ledwie ze sceny zejdzie Chahi, pojawi się na niej Jordan Mechner. Czytelników naszej strony nie chcę obrażać przypomnieniem, że to pionier motion capture, twórca cyklu Prince of Persia i Karateki. Jestem pewien, że doskonale wiedzieliście, kto zacz.

Sobotnią stawkę uzupełni wywiady z Martynem Brownem (współzałożyciel Team17) oraz Adrianem Chmielarzem (po drugiej stronie stołu zasiądzie niezastąpiony Marcin M. Drews). Dzień zamkniemy wręczeniem statuetek Pixel Awards Europe 2022 (o których więcej przeczytacie w tym newsie) oraz kilkoma akcentami rozrywkowymi.

W ramach „VHS Hell spotyka Pixel Heaven” odbędzie się projekcja indonezyjskiego akcyjniaka „Amerykański łowca”, którego lektor (Mateusz Gołębiowski) będzie na żywo improwizował dialogi. Entuzjaści elektroniki mogą się z kolei wybrać na koncerty Katod i Władysława Komendarka.

Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć więcej – afterparty dostało nawet własną stronę. Pełny program festiwalu znajdziecie natomiast pod tym adresem.