Perseus: Titan Slayer debiutuje!

Wyprawimy się do podziemi Tristram… O, przepraszam, do Tartaru, by zmierzyć się z Diablo… O, przepraszam, z Chaosem.

Nasi rodacy i rodaczki nie ustają w adaptowaniu antycznych mitów! A choć wczesnodostępny Achilles: Legends Untold od Dark Point Games raczej nie zrobił furory (rekord równocześnie grających zatrzymał się na skromnych 266), być może więcej szczęścia będzie mieć Perseus: Titan Slayer?

Hack’n’slash od ekip Sicarius (producent) i G-Devs (wydawca) uderza w dość podobne tony. Jako tytułowy Perseusz staramy się powstrzymać Chaos przed podbojem Olimpu (oraz zniszczeniem świata). W tym celu trafiamy na proceduralnie generowane poziomy, gdzie robimy użytek z kilku dostępnych broni (miecz, sztylet, łuk, katana), z pomocą których wojujemy z bestiariuszem znanym z kart mitologii. Między prztyczkami gawędzimy zaś z greckim panteonem, licząc na zdobycie efekciarskich ulepszeń.

Zręby rozgrywki nieźle streszcza zresztą zwiastun, którego ozdobami są nie tylko ujęcia wprost z builda, ale także melodramatyczna narracja.

Więcej o tytule dowiecie się z jego steamowej karty katalogowej. Zainteresowanie grą ze strony użytkowników platformy Valve możecie z kolei śledzić poniżej.