Dying Light 2: Techland przedstawia plany na rozwój

W 2023 r. dostaniemy nowy dodatek fabularny, region i typy broni! Studio pracuje także nad poprawkami parkouru oraz zwiększeniem brutalności walk.

Druga część wrocławskiego hitu świętuje roczek! Z tej okazji autorzy i autorki podzielili się danymi na temat sprzedaży obu odsłon, a ekipa Glass Cannon Unplugged przedstawiła pierwsze szczegóły na temat planszówkowej adaptacji.

Ponadto zespół upublicznił niepublikowane dotychczas grafiki…

…wprowadził do builda nieco nowej zawartości…

…i zorganizował specjalny, godzinny stream, podczas którego Tymon Smektała i Piotr Pawlaczyk opowiedzieli o przeszłości i przyszłości cyklu.

A skoro już o „przyszłości” – na techlandowych social mediach pojawiła się mapa drogową, dzięki której poznaliśmy kierunki, w jaki projekt będzie rozwijany w ciągu nadchodzących 365 dni.

Podczas ubiegłorocznej premiery tytuł spolaryzował recenzentów, co jednak nie przeszkodziło mu w zdobyciu ogromnej popularności. Według danych SteamDB przez Miasto, gdzie toczy się akcja, codziennie przemyka ponad 20 tys. ludzi jednocześnie… i to wyłącznie na Steamie, a przecież Stay Human jest dostępne także na innych platformach sprzedażowych, o konsolach (minionej i obecnej generacji) nie wspominając.