Hall of Fame #11: Tomasz Gop

Doglądał w CD Projekcie Wiedźminów, zajrzał za kulisy niezapowiedzianej gry Techlandu, pod jego okiem powstały Lords of the Fallen (CI Games), Ancestors Legacy (Destructive Creations) i Evil West (Flying Wild Hog). Gościem 11. odcinka „Hall of Fame” jest Tomasz Gop!

Wpierw promował (na poziomie lokalnym) Quake’a, następnie (już na szczeblu ogólnopolskim) Dark Souls. Do CD Projektu trafił, przeglądając ogłoszenia prasowe, dzięki jednak wsparciu Maćka Miąsika (Hall of Fame #3) szybko stał się „twarzą” pierwszego Wiedźmina i – przede wszystkim – jego sequela, Zabójców królów.

Po zwolnieniu z CI Games (gdzie wyprodukował Lords of the Fallen, a więc list miłosny dla Japończyków z From Software), wyprowadził się z Warszawy do Gliwic, gdzie podjął pracę w zespole, który niemieckie media oskarżały o neofaszyzm (że były to oskarżenia bzdurne – chyba nie musimy dodawać). Gdy zakończyła się jego przygoda ze Śląskiem – wrócił do stolicy, by wraz z Flying Wild Hog przedstawić światu Evil Westa, retroshooter z wampirami w rolach głównych.

Choć nasz dzisiejszy rozmówca to człowiek medialny, w jego biografii znalazło się nieco białych plam, które – mam nadzieję – udało nam się uzupełnić treścią. Jedenasty odcinek „Hall of Fame” załączamy poniżej.

Partnerami naszych audycji są Totalizator SportowyFundacja Orlen i Fundacja ARP.