People Can Fly otwiera kolejny oddział w Polsce

PCF w liczbach: 20 lat, 9 lokacji, 7 projektów, ponad 600 pracowników.

Nadal nie wiadomo, czy Outriders na siebie zarobił, a Worldslayer zbierał skrajne opinie. Mimo to People Can Fly nie zamierza się zatrzymywać. Studio ogłosiło, że otwiera czwarty w Polsce oddział, tym razem w Krakowie. Zajmować się ma on Projektem Red, nowym autorskim IP, który obecnie jest w fazie koncepcji.

Konsekwentnie rozbudowujemy nasze zespoły zarówno w Polsce, jak i na świecie. Otwarcie PCF Kraków jest częścią realizacji strategii Grupy i znaczącym krokiem w rozwoju naszego nowego IP – Project Red. Od jakiegoś czasu uważnie przyglądaliśmy się Krakowowi, ponieważ jesteśmy już mocno obecni w południowej Polsce z PCF Rzeszów i Incuvo w Katowicach. Postrzegamy ten krok jako okazję do rozszerzenia zespołów programistycznych i projektów People Can Fly.” – mówi Mateusz Kirstein z PCF.

Kraków jest czwartą lokalizacją w Polsce, gdzie People Can Fly ma swój oddział. Pozostałe to Warszawa, Łódź i Rzeszów. Prócz tego posiadają też zagraniczne siedziby w angielskim Newcastle, Nowym Jorku i Chicago w Stanach Zjednoczonych oraz kanadyjskich miastach: Montreal i Toronto. W sumie ponad 600 osób.

W tym roku świętują 20-lecie i jak podają, aktualnie pracują nad siedmioma projektami, ukrywającymi się pod nazwami kodowymi. Gemini dla Square Enix, Projects Dagger z którego zrezygnowało Take-Two, mniejsze produkcje Bifrost i Victoria, które wykonają i wydadzą samodzielnie oraz wspomniany Red od nowego krakowskiego oddziału. Ponadto pozyskane w grudniu 2021 roku Incuvo pracuje nad dwoma tytułami VR-owymi, z czego jeden oparty jest o należącą do grupy markę.