Cyber Slash ze wsparciem właściciela Rockstar Games

Wart miliardy dolarów i zatrudniający ponad 6500 pracowników amerykański holding gier wideo zainteresował się polską produkcją.

Bezdyskusyjnie Take-Two Interactive jest gigantem. Nie ma się co rozpisywać o ich wielkości, wystarczy wymienić marki, które posiada w swoim portfolio: Grand Theft Auto, BioShock, Borderlands, NBA 2K czy Red Dead. Jeden z największych graczy na świecie, jednym tchem wymieniany obok m.in. Activision Blizzard i Electronic Arts.

Zawarte z Take-Two Interactive porozumienie ma przełomowy charakter. Łączymy siły z gigantem globalnego rynku gier, by wspólnie zrealizować projekt gry w ramach nowego, stworzonego przez nas od podstaw uniwersum” – komentuje Szymon Bryła, prezes One More Level.

Take-Two Interactive postanowiło wesprzeć krakowskie studio One More Level. I nie chodzi o ich świetnie sprzedającego się Ghostrunnera, który od kwietnia tego roku należy już do innego wydawcy. Zainteresowali się zupełnie nowym projektem, dynamiczną grą akcji o nazwie kodowej Cyber Slash. Poprzez swoją markę wydawniczą – Private Division – Amerykanie sfinansują realizację i wydanie tego tytułu oraz będą odpowiedzialni za marketing. Tworzące produkcję studio One More Level pozostanie wyłącznym właścicielem IP, a zyski będą dzielone według ustalonych w umowie proporcji.

Cyber Slash będzie największym, pod względem skali przedsięwzięcia oraz zakładanego efektu końcowego, projektem w naszej historii. Dzięki wsparciu, nie tylko finansowemu, ale i merytorycznemu, ze strony Take-Two Interactive, możemy poświęcić się tworzeniu wyjątkowej, ambitnej, bezkompromisowej gry akcji, która, w co głęboko wierzymy, ma potencjał, by podbić serca milionów graczy na całym świecie” – mówi Radosław Ratusznik, wiceprezes One More Level.

Dzięki umowie i zapewnieniu finansowania dla Cyber Slash, rodzimi twórcy mogą realizować ten projekt równocześnie z pracami nad Ghostrunnerem 2, który jest na zaawansowanym etapie realizacji.

W grudniu 2021 roku poprzedni wydawca All In! Games zapowiadał, że Cyber Slash trafi do graczy w drugim kwartale przyszłego roku. Ale to już raczej nieaktualne. Za to Ghostrunner 2 ma ukazać się w czwartym kwartale 2023 r., nakładem wydawcy 505 Games.