Papetura na Switcha wymagała przerobienia całej gry

Jedna z najlepszych polskich gier ostatnich lat w końcu trafi na konsolę Nintendo.

2 nagrody CEEGA 2021Paszport „Polityki” 2021 dla twórcy, 3 statuetki Pixel Awards Europe 2021, wyróżnienie Digital Dragons Awards 2021, spełnienie marzenia o Independent Games Festival 2022 czy Aggie Awards 2022. Chyba każdy przyzna, że Papetura to gra wybitna. Potwierdzają to również gracze, bo 93% z 721 recenzji na Steamie mówi samo za siebie. Tworzona przez 7 lat, wykonana całkowicie z papieru gra, to małe polskie arcydzieło. Teraz twórczość Tomasza Ostafina ze studia Petums poznają także posiadacze Switcha, co zapowiadaliśmy całkiem niedawno.

Jak przyznaje twórca, stworzenie portu z PC na konsole Nintendo nie było łatwą pracą, bo wymagało przerobienia całej gry.

„Prace nad portem zacząłem sam. Miałem do rozgryzienia sterowanie postacią padem, które w point and clickach bywa różne. Nie chciałem po prostu ruszającego się kursora, więc przez rok przerobiłem calutką grę tak, żeby ładnie poruszać się stickami. Dodatkowo specjalne wibracje o różnych częstotliwościach i natężeniu i gotowe. Wisienkę ma torcie dołożyli ludzie z Feardemic [wydawca – dop. red.], posprawdzali i ponaprawiali co trzeba i myślę, że wyszedł fajny port.” – mówi Ostafin dla polskigamedev.pl.

Teraz najważniejsze. Papetura na Switcha trafi 1 grudnia tego roku w doskonałej cenie 40 zł. Teraz czekamy na premierę i kolejne, bo była już zapowiedź o kolejnych portach.