Outriders: Worldslayer – Jak zrewolucjonizować endgame?

Odpowiedź poznaliśmy podczas Summer Game Fest! People Can Fly chce nas skusić nowym fragmentem świata, przeciwnikami, bossami, kampanią, bronią i wyposażeniem.

Na tegorocznym (quasi)E3 nie mogło zabraknąć bodaj największego polskiego sukcesu a.d. 2021. A właściwie: jego rozszerzenia.

Zapowiedziany w kwietniu Worldslayer przyniesie weteranom krajowego looter shootera kolejny region (zimowy), kampanię, próby, (Tarya Gratar), bronie, modyfikacje, skille i zbroje (vide Heat Seek dla pyromancera). W dodatku zmierzymy się z nieznanymi dotychczas oponentami (np. Shadow Beasts)… Aż dziw, że DLC nie wprowadzi żadnej bonusowej klasy, acz nie bądźmy drobiazgowi.

Sprawdzimy natomiast „drzewka paxów” (rozgałęzienia dla wysokopoziomowych klas), „punkty wstąpienia” (długoterminowy system progresji), „poziomy apokalipsy” i „apokaliptyczne łupy”. Coś niecoś piszemy o ww. nowinach w naszym newsie, ale szczerze polecamy wczytać się w opis na steamowej karcie katalogowej.

Kiedy? Już 30 czerwca. Każdy, kto zdecyduje się złożyć zamówienie przedpremierowe, sprawdzi jednak nową zawartość 48 godzin wcześniej. Pamiętajcie przy tym, że dodatek wyceniono na aż 160 zł. Nuż warto więc wziąć głęboki oddech i poczekać na reakcje pierwszych konsumentów?

Dodajmy, że choć rodzimy tytuł poradził sobie lepiej niż nieźle (przyciągając w ubiegłym roku aż 3,5 mln odbiorców!), warszawiacy nadal nie otrzymali za niego tantiem. Medialny spór z wydawcą (Square Enix) zdaje się sugerować, że Outriders nadal na siebie nie zarobiło.