Forever Skies: Głowa w chmurach, a tam ruiny

Ekipa Far From Home wyprawiła się BARDZO daleko od domu.

Andrzej Blumenfeld i spółka uciekają zarówno od produkcji swojego niedawnego pryncypała (Techlandu), jak i od realiów za oknem. Debiut ich studia to postapokaliptyczny survival, który opowiada o świecie, jaki nie podniósł się po katastrofie ekologicznej. Nasz bohater – czystej wody naukowiec – stara się wypracować antidotum, mogące ocalić pozostałe przy życiu niedobitki. Podróżuje w tym celu na pokładzie (personalizowanego) sterowca, odkrywając kolejne surowce, parając się hodowlą i uskuteczniając coraz to bardziej skomplikowane eksperymenty.

Podczas organizowanego przez IGN Summer of Gaming studio błysnęło kolejnym zwiastunem. Widzimy na nim, że nasz badacz skorzysta z ekstraktora, skanera, fabrykatora i drukarki 3D. Eksplorując, chwyta zaś za kuszę i nóż, a także kapsuły zdrowotne.

Nowy materiał to także okazja, by przyjrzeć się mechanizmom przetrwania: m.in. infekcjom i chorobom (tych nabawimy się ponoć całkiem sporo).

Po raz pierwszy informowaliśmy o Forever Skies dwa lata temu (gra funkcjonowała wówczas jako Project Oxygen), biorąc wówczas na spytki samych twórców. Tytuł oficjalnie zaprezentowano w styczniu 2022, by następnie szerzej opowiedzieć o nim podczas marcowego Future Game Show.

Polski kuzyn No Man’s Sky i Green Hella ukaże się we wczesnym dostępie w drugiej połowie 2022 r. Pełna wersja trafi także na konsole obecnej generacji. Więcej o tytule dowiecie się z jego steamowej karty katalogowej.