Outriders: Worldslayer – Znamy zawartość i datę premiery!

Największy ubiegłoroczny sukces polskiego gamedevu dostanie rozszerzenie co się zowie!

Ma ono kosztować 165 zł.

Choć looter shooter People Can Fly wzbudził na świecie spore zainteresowanie (ogółem sprawdziło go ponad 3,5 mln odbiorców!), od kwietniowej premiery jego autorzy i autorki skupiali się głównie na łataniu bugów. W listopadzie warszawiacy zaprezentowali darmowe DLC New Horizon, które co nieco ubogaciło endgame. Przy okazji studio zapowiedziało enigmatyczny dodatek Wordslayer.

Właśnie przestał być on „enigmatyczny”.

Fabuła DLC rozpocznie się po wydarzeniach z kampanii, acz nowy scenariusz można rozpocząć bez ukończenia historii z podstawki (stworzymy w tym celu zupełnie nową postać na 30 poziomie doświadczenia). Zmierzymy się w nim z Ereshkigal, dowódczynią buntowników, uznawaną za „Pierwszą Alterdkę”. PCF obiecuje nieznane lokacje (skraj lodowca oraz Martwe Wody), świeżutkich przeciwników i bossów oraz bonusowe wyposażenie. Ponadto w buildzie pojawi się nowe drzewko klasowe: drzewko paxów oraz nowy, długoterminowy system progresji („wstąpienie” oraz „apokalipsa”). Po szczegóły odsyłamy do steamowej aktualizacji.

Z Worldslayerem zapoznali się już dziennikarze branżowi. Barnaba Siegiel („CD-Action”) pisze o nim tak:

„Nie będę ukrywał, że po trwającym nieco ponad 60 minut graniu trudno orzec, jak te nowości wypadają na dłuższą metę. Mając nabite kilkadziesiąt godzin w podstawce i znając bolączki gry, mogę jednak stwierdzić, że przynajmniej na papierze wygląda to naprawdę obiecująco. Gdy przebijałem się przez zastępy lepiej opancerzonych wojowników czy irytujących potworków Perforo, cała sesja mijała jak z bicza strzelił. Znów poczułem tę moc, znów chciało mi się sprawdzać, jakiż to nowy sprzęt zdobyłem, i układać pod niego kolejne buildy.

(…)

Będzie po co wrócić do gry People Can Fly, a studio już zapowiada, że pracuje nad „endgame’em z prawdziwego zdarzenia”, choć o trybie/wydarzeniu The Trial of Tarya Gratar mamy dowiedzieć się więcej dopiero późnym latem. Outriders: Worldslayer ukaże się 30 czerwca 2022 roku w formie płatnego DLC na te same platformy, na które gra wyszła pierwotnie”.

Rozszerzenie wyceniono na 165 zł (aczkolwiek na Steamie przeceniono je o 10%).