Outriders: Prezenty, patch, świetny wynik na Xboksie

People Can Fly chce nam zadośćuczynić za problemy z serwerami.

Krytycy są zgodni, Polacy wyprodukowali… umiarkowany hit. Sęk w tym, że w zabawie przeszkadzały dotychczas kapryśne serwery; PCF niedwuznacznie nawet wskazał, że w tym wypadku wina leży po stronie wydawcy.

Kłopoty ze stabilnością (i łącznością!) ma ukrócić pierwszy patch. Steamowa aktualizacja zdradza ponadto, że łatka powinna pomóc na crashe, zażegnać problemy z matchmakingiem oraz poprawić balans.

„Pojawienie się patcha przewidujemy na przyszły tydzień, w tym tygodniu chcemy znaleźć tak wiele serwerowych błędów jak to tylko możliwe, naprawić je i dogłębnie przetestować zmiany na wszystkich platformach. Akceptacja przez poszczególne platformy zajmuje nieco czasu, dlatego też nie uda nam się wydać go wcześniej”.

Co ważne: patch powinien wyeliminować buga, który usuwał wszystkie przedmioty z ekwipunku graczy. Szerzej o sprawie pisze nieoceniona Polygamia.pl.

By nieco osłodzić nam kłopotliwy start (i – zapewne – poprawić średnią ocen użytkowników na Steamie i Metakrytyku) developerzy zapowiedzieli „Pakiet Doceniania Społeczności Outriders”. Pod szumną nazwą kryje się legendarna broń, „odpowiednia do poziomu ilość Tytanu” oraz emotka „Sfrustrowany” (o, ironio!). Paczkę z prezentami otrzymamy między 31 marca a 11 kwietnia.

Swoją drogą: o tym, że gra warszawiaków świetnie radzi sobie na Steamie już wiecie, całkiem niedawno udało jej się zanotować wynik 125 tys. równocześnie grających… Ale to bynajmniej nie koniec dobrych wieści. Zajmujący się inicjatywami Xbox Game Studios influencer Klobrille zwrócił uwagę, że tytuł People Can Fly zameldował się wczoraj na trzecim miejscu najchętniej ogrywanych gier na konsolach Microsoftu, dając się wyprzedzić jedynie Fortnite’owi i Modern Warfare. Wygląda na to, że decyzja o włączeniu looter shootera do Game Passa była strzałem w dziesiątkę.