Nemezis: Mysterious Journey III sposobi się do łamania głów

Kto odgadnie, skąd zbieżność z podtytułem pierwszej części serii Schizm?

Duchowy spadkobierca klasycznej produkcji może i chwilami wygląda znajomo, jednak nie toczy się w świecie Schizma i nie ma być trudną przygodówką. Zmienił się również scenarzysta – znanego z poprzednich dwóch Terry’ego Downinga zastąpił w tej roli Rafał Niemczyk. Z drugiej strony za umieszczone w grze łamigłówki odpowiada ten sam Roland Pantoła, który opracował wyzwania znane z poprzednich części, a pod produkcją podpisuje się reaktywowane studio Detalion Games. Więcej o filozofii stojącej za nowym nie-Schizmem opowiedziała w rozmowie z redaktorem Witczakiem szefowa zespołu, Aleksandra „Krupik” Cwalina. Po szczegóły odsyłamy tutaj.

Tymczasem już 8 lipca osobiście przekonamy się, jakie atrakcje czekają nas podczas niezwykłej wycieczki, w którą wybiorą się bohaterowie tytułu, Bogard i Amia. Para podróżników trafi na egzotyczną planetę Regilus, jednak zostanie rozdzielona – i by do siebie wrócić, będzie musiała podążać za wskazówkami zdziwaczałego przewodnika. I chociaż poziom trudności zagadek będzie regulowany, w razie kłopotów elektroniczny doradca podpowie, jak się z nimi uporać. Atrakcje czekające na Regilusie sprzedaje nam również nowy zwiastun produkcji.

Wydaniem tytułu zajmuje się PlayWay, tym bardziej nie powinno więc dziwić, że na Steamie znajdziemy również bezpłatny prolog gry. Stronę właściwego tytułu znajdziecie w tym miejscu.