Miedź Jam 2021: KGHM przypomni, że lepiej mieć miedź, niż nie mieć

I słusznie, wszak twórcy tworzą gry m.in. dzięki miedzianym elementom w komputerach.

Impreza wystartuje 17 maja i potrwa tydzień. Podobnie jak ubiegłoroczny 1920 Jam, odbywać się będzie wyłącznie zdalnie. Zespoły (maksymalnie 4-osobowe) będą miały za zadanie opracować tytuł związany z tematem przewodnim, a więc – bez zaskoczenia – miedzią. Zwycięzcy otrzymają 10 tys. zł, laureaci drugiego miejsca zainkasują 3 tys. zł, a brązowi medaliści – 2 tys. zł. Nagroda specjalna, dla najlepszej produkcji przeglądarkowej, wyniesie 10 tys. zł.

Dodajmy, że wydarzenie ma być częścią obchodów 60. rocznicy powstania spółki KGHM Polska Miedź.

– Hasło przewodnie Miedź Jamu – „Przyszłość jest z miedzi” towarzyszy nam przez całe obchody 60. jubileuszu KGHM. Widzimy jak zmienia się świat i nasze miejsce w nowoczesnej gospodarce. Miedź otacza nas w większości urządzeń, ale często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Mam nadzieję, że konkursowe gry przybliżą graczom i młodszemu pokoleniu znaczenie tego surowca, a równocześnie będą świetną zabawą. Polscy twórcy gier są bardzo utalentowani i kreatywni. Sam nie mogę się doczekać by zobaczyć ich pomysły.

– komentuje Marcin Chludziński, prezes KGHM.

By wziąć udział, należy wypełnić formularz dostępny na oficjalnej stronie inicjatywy. (Rejestracja rusza już dziś!). Oficjalny regulamin jest zaś dostępny pod tym adresem, tutaj znajdziecie natomiast facebookową stronę wydarzenia.

Jamowi mają towarzyszyć prelekcje. Na otwarciu możemy się spodziewać przemówienia Marcina Chludzińskiego, który podsunie uczestnikom pomysły, ponadto wystąpią m.in. Maciej Miąsik i Wojciech Kasprzyk.

PolskiGamedev.pl jest jednym z partnerów medialnych inicjatywy.